Abdülaziz ve Oğuz’dan şampiyonluk mesajı

Kaptan Oğuz Çalışkan ve Abdülaziz Solmaz Yenihaber’e konuştu

Abdülaziz ve Oğuz’dan şampiyonluk mesajı

ZORLU SÜREÇ

Sakaryaspor’un kaptanı Oğuz Çalışkan, ligde iki haftada alınan yenilgilerin transfer sürecinin zorlu ve psikolojik olarak yorucu geçmesine bağladı. Kaptan Oğuz Çalışkan, “Transferin 1 Eylül’de açılması nedeniyle takıma son gün katılımlar oldu. Transfer sürecinin uzamasının yorgunluğunu kampta da yaşadık. Ligin ilk maçında gençler oynadı. İkinci maçta ise birbirini tanımayan birçok isim sahada yer aldı. Bu zorluklar belki bahane değil ama futbolda önemli durumlar. Ancak biz Sakaryaspor’uz. Bize arka arkaya alacağımız galibiyetler yeterli olacak. Bunu Uşakspor maçıyla başlatacağız” dedi.

BİRAZ DAHA SABIR

Takım olmaları konusunda biraz daha zamana ihtiyaçları olduğunu belirten kaptan Oğuz, takım kalitesinin yüksek olduğunu söyledi. Oğuz Çalışkan, “Benim arkadaşlarıma güvenim tam. İlk iki haftayı kafamızdan silip yolumuza bakacağız. 1-2 haftaya daha ihtiyacımız olacak ancak bu süreyi kazanarak geçeceğiz. Taraftarımızın içi rahat olsun. Biz giydiğimiz formanın ağırlığını biliyoruz. Uşakspor karşılaşmasında forma giyecek oyuncular Sakaryaspor’a yakışan futbol ve üç puanı alacak” dedi.    

 ZAMAN GEREKİYOR

Sakaryaspor’un yıldız oyuncusu Abdülaziz Solmaz, yaptığı açıklamada “Transfer döneminde sancılı bir süreç geçirdik. Bu dönemde psikolojik olarak da yıprandık. Transfer açıldı ve yeni arkadaşlarımız aramıza katıldı. İlk maça genç arkadaşlarımız çıktı. İkinci maça da yeni arkadaşlarımızla çok fazla birlikte çalışma imkanı bulamadan çıktık. Yeni bir takımız, kaliteli oyunculardan oluşan bir kadromuz var. Ve bu anlamda takım olarak biraz daha zamana ihtiyacımız var. Saha içinde birbirimizi daha iyi tanımaya başladığımız takdirde iyi bir Sakaryaspor ortaya çıkacaktır” dedi.

KADRO KALİTELİ

Sakaryaspor’un bu sezon hedefe ulaşacağının altını çizen Abdülaziz Solmaz, “Kaliteli oyunculardan kurulu bir takımız. Zamanla çok daha iyi olacağız. Ben inanıyorum ki bu kadro sezon sonunda şampiyonluk hedefine ulaşacaktır. Uşakspor maçıyla birlikte çıkışımız başlayacak. Sakaryaspor çok büyük bir camia. Taraftarımız iki sezondur finalde kaybetmenin travmasını yaşıyor. Ancak taraftarımızdan bir az daha sabır istiyoruz ve Uşak maçından itibaren gerçek Sakaryaspor’u herkes görecek” şeklinde konuştu.

ELAZIĞ MAÇI

Elazığspor maçıyla ilgili olarak konuşan tecrübeli futbolcu “Elazığspor maçında takım olarak hazır olamamanın sıkıntısını yaşadık. Maçın suni çimde ve aşırı sıcak havada oynanması da oyunumuzu etkiledi. Rezil bir sahada oynadık. Ancak şartlar ne olursa olsun bu maçtan galip gelebilirdik, puan alabilirdik. 1-0’dan sonra nizami golümüz verilmedi. O gol verilseydi maç daha farklı konuma gelebilirdi. Artık bu maç geride kaldı. Uşak maçıyla toparlanacağız. Kimsenin şüphesi olmasın” dedi.   

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali ak
Ali ak - 12 ay Önce

Bunlar nasrettin hocaya taş çıkartır

Soykan Bal
Soykan Bal - 12 ay Önce

Bu gençlere ne kadar yüklendiniz be altı üstü 3 taneydiler maçta. Futbol takım oyunu değilmi kalan 8 kişi ne taptı günah keçisi ilan ettiniz resmen gençleri

SIRADAKİ HABER