Adapazarıspor ligden çekildi!

Amatör Küme’de son 7 yılda harcadığı paralarla dikkat çeken Adapazarıspor yönetiminden yeni sezon öncesi şok karar geldi! Destek bulamayan mavi-beyazlı yönetim, Süper Lig’e katılmama kararı aldı. 

Adapazarıspor ligden çekildi!

Sakarya futbolunda son 7 yılda yaptığı harcamalarla dikkat çeken, hatta bir dönem 3.Ligin kapısından dönen Adapazarıspor’da yönetim yeni sezon öncesinde şok bir karara imza attı! Uzun süredir yaşanan maddi soruna çözüm bulmaya çalışan Adapazarıspor yönetimi sonunda pes etti. Yönetim aldığı kararla lige katılmayacağını Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir’e bildirdi. Adapazarıspor yönetiminin bu kararı amatör camiada da şaşkınlık yarattı! Bu karar sonrasında ligden ihraç olacak Adapazarıspor gelecek sezon yoluna 1.Amatör Küme’de devam edecek. 
ÜZÜNTÜ VERİCİ
Karaman Spor Kompleksi gibi amatör takımların arasında sahip olduğu tesisler başta olmak üzere imkanları nedeniyle bir çok kulübün uzun yıllar gıptayla baktığı Adapazarıspor’da yaşanan bu gelişme sonrasında Süper Lig B Grubu’nda da dengeler değişti. Karasu Güvenspor’un ardından lige katılmama kararı alan ikinci takım olan Adapazarıspor’un da çekilmesiyle B Grubu’nda sezon sonunda bir alt lige düşecek takım sayısı da 2’ye düşmüş oldu. Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir, Adapazarıspor gibi bir camianın lige katılmamasının Sakarya amatörü adına üzüntü verici olduğunu söyledi.  Mustafa ERKAYA
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE