Akyazılı Abdülhamit Altun Dünya Şampiyonu oldu

Akyazılı Abdülhamit Altun, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te yapılan Veteranlar Dünya Güreş Şampiyonasında finalde İranlı rakibini yenerek Dünya Şampiyonu oldu

Akyazılı Abdülhamit Altun Dünya Şampiyonu oldu

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te yapılan Veteranlar Dünya Şampiyonasında finalde İranlı rakibini yenen AkyazıAbdülhamit Altun dünya şampiyonu oldu. Altun ilk turda Gürcü, ikinci turda Rus, üçüncü turda Moğal rakiplerini yenerek finale adını yazdırmayı başardı. Finalde ki rakibi İranlıydı. Maç 2-2 sona erdi. Hamit Altun iki puanı aynı anda aldığı için galip ilan edildi ve kilosunda dünya şampiyonu oldu.
Akyazı’da büyük sevinç yaşandı
Hamit Altun’un Tiflis’te yapılan veteranlar dünya şampiyonasında 78 kiloda dünya şampiyonu olması Akyazı’da büyük sevinç ve mutluluk yarattı. Şampiyon olduktan sonra elinde Türk Bayrağı olduğu halde salonda tur atan Hamit Altun verdiği asker selamı ile de aldığı altın madalyayı Mehmetçiğe hediye etti. 
Karşılama töreni yapılacak
Gürcüstan’ın başkenti Tiflis’te yapılan V eteranlar  güreş şampiyonasında dünya şampiyonu olma başarısı gösteren Akyazılı güreşçi Abdülhamit Altun için 15 Ekim Salı günü (BUGÜN) karşılama töreni yapılacak. İlçe Spor müdürlüğü tarafından organize edilecek olan karşılama törenine çok sayıda Akyazılı sporseverin iştirak etmesi bekleniyor. 
İmamoğlu da dünya şampiyonu oldu
Aynı şampiyonaya Abdülhamit Altun’la birlikte giden Kocaeli Büyükşehir beledisi güreşçisi Ali İmamoğlu’da 100 kiloda dünya şampiyonu oldu. Abdülhamit Altun’la aynı takımda birlikte çalışan Ali İmamoğlu’nun da şampiyon olması Kocaeli de olduğu gibi Akyazı’da da sevinç yarattı.
Kamil Özdağ da iki kez dünya şampiyonu olmuştu
Güreş Akyazı’da futboldan sonra en gelişmiş spor dallarından biridir. Bu yıl yapılan Veteranlar dünya şampiyonasında Abdülhamit Altun 78 kiloda dünya şampiyonu oldu ve Akyazı’ya büyük mutluluk yaşattı. Altun gibi bu şampiyonada iki kez dünya şampiyonu bir kez de dünya üçüncüsü olma başarısı gösteren Akyazı’nın bir başka sporcusu da Kamil Özdağ’dır. Özdağ 2007-2009 yıllarında 48 kiloda dünya şampiyonu olurken, 2008 yılında da dünya üçüncüsü olma başarısı gösterdi. Buda gösteriyor ki, güreş denildiğinde ilk akla gelen isim Akyazı’dır. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER