Amatör müsabakalar bir ay daha yok

Amatör futbol müsabakalarının oynatılması ile ilgili TFF Yönetim Kurulu’nun kararı açıklandı. Karara göre müsabakalar Ekim sonuna kadar başlamayacak.

Amatör müsabakalar bir ay daha yok

sakaryayenihaber.com –

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), amatör spor kulüpleri müsabakaları için kararını açıkladı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TFF Sağlık Kurulu ve ona bağlı oluşturulan Pandemi Danışma Kurulu ile yapılan istişareler neticesinde; mevcut durumda özellikle amatör lig karşılaşmalarının ve yaş grubu karşılaşmalarının yeterli sağlık tedbirleri alınamayacağı, PCR testlerinin gerçekleşmesinde olumsuzluklar yaşanabileceği ve insan sağlığı ile ilgili ciddi riskler oluşabileceği görüşü oluşmuştur.

TFF yönetimi olarak söz konusu amatör maçların oynanması ile ilgili bir ay sonra (Ekim ayı sonunda) tekrar değerlendirme yapılmasına bu süre içerisinde pandemi sürecinin takip edilerek ilgili kurumlar ile sürekli görüş alışverişinde bulunulmasına ve oluşacak yeni şartlara göre program ve statülerin açıklanmasına karar verilmiştir”

Bu karar doğrultusunda amatör futbol müsabakaları Ekim ayı sonuna kadar oynatılmayacak olup, Covid-19’un seyri dikkate alınarak Ekim ayı sonunda yeniden değerlendirilecek.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER