Amatörler iptal istemiyor

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından BAL başta olmak üzere amatör liglerin iptal edileceği yönünde iddialara kulüpler tepki gösterdi. Kulüpler, sezonun önlemlerin alınmasıyla birlikte oynanmasını istiyor.

Amatörler iptal istemiyor

TEPKİ GÖSTERDİ
Ülkemizde yaşanan salgın hastalık nedeniyle 19 Mart tarihinde tatil edilen amatör liglerle ilgili sezonun oynanmayacağı yönünde çıkan iddialara amatör kulüpler tepki gösterdi. Bölgesel Amatör Lig başta olmak üzere Süper Lig ve 1.Amatör Küme’de yer alan takımlar, federasyonun tüm önlemlerinin alınması sonrasında tüm profesyonel ligleri oynatarak sezonu tamamlanmasını istiyor. 
LİGLER OYNANMALI
Bölgesel Amatör Lig’de üç temsilcimiz Hendekspor, Pamukova 1968 ve Arifiye Kalaycıspor kalan 4 haftanın oynanmasını isterken, olası bir sezon iptalinin yeni sezon öncesinde doğru olmayacağını savunuyor. Süper Lig’de ise sezonun bitimine bir hafta kala liglere ara verilirken play-off müsabakaları oynamaya hak kazanan takımlar bu haklarının elinden alınmasına karşı. Aynı durum 1.Amatör Küme içinde geçerli. Her iki ligde de hedefe yürüyen takımlar federasyonun adaletli bir karar almasını umut ediyor. 
2.AMATÖR ERTELENEBİLİR
İlimizde ilk olarak nisan ayı sonunda start alacağı açıklanan ancak belirsizliğin en çok yaşandığı 2.Amatör Küme’de ise bu sezonun oynanması zor gözüküyor. Federasyon yetkililerinin bu konuda bir çalışma yapmadığı öğrenilirken bu ligin oynanmaması durumunda 1.Amatör Küme’de yeni sezonun daha az takımla oynaması da gündeme gelecek. Öte yandan ASKF yetkilileri az da olsa Süper Lig ve 1.Amatör Küme play-offlarını ağustos ayı içerisinde oynatmayı da düşündüğü gelen haberler arasında yer alıyor. 
LİGLER OYNANMALI
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Yaşar Zımba, gözlerinin federasyonunun belirleyeceği takvimde olduğunu söyledi. Başkan Zımba, “Biz liglerin oynanmasını istiyoruz. Şuan içinde liglerin iptal olması konusunda bize ulaşan bir durum yok. Biz ligler ne zaman başlarsa o zaman sezonu tamamlayacak programlara hazır haldeyiz. Kulüplerimiz sezonun oynanmasını istiyor. Bize de bu konuda birçok talep geliyor. Umarım salgın hastalık tam olarak ülkemizden yok olur ve liglerimizi tamamlarız” dedi.  
Şenol ÇİVİCİK
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER