Antalya'dan mesaj var: Direkt şampiyonluk...

Antalya kampında kaptan Oğuz Çalışkan ve Sakaryaspor’un yeni transferi Onur Eriş, Spor Müdürümüz Erdem Yıldırım’a önemli açıklamalarda bulundu. Her iki isimde hedeflerinin direk şampiyonluk olduğunu söyledi

Antalya'dan mesaj var: Direkt şampiyonluk...

KREDİMİZ KALMADI

Sakaryaspor’da kaptan Oğuz Çalışkan, Antalya kampında ikinci yarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Lige iyi başlayamadıklarını belirten Kaptan Oğuz, “Sezona gerçekten çok kaos dolu bir ortamla başladık. İstediğimiz sonuçları alamadık. Daha sonra yönetim ve teknik heyet değişikliği ile bir ivme yakalamaya başladık. Çok kayıp yaşadığımız için kredimizde kalmadı. Son haftalarda aldığımız galibiyetler bizi zirveye bizi bir adım daha yaklaştırdı. Fakat şuan oynanmamış 17 maç var ve bizim puan kaybı lüksümüz yok bunun farkındayız” dedi.

DİREKT ŞAMPİYONLUK

İki sezon üst üste kaybedilmiş bir final travması var, şehrin buna tahammülünün kalmadığının farkında olduklarını belirten Kaptan, “ Bizde elimizden geleni yapıyoruz. Bu yüzden play-offu değil direkt şampiyonluğu hedefliyoruz. Şuan takım için de güzel bir arkadaşlık ve ekip ortamı var. Aramıza daha yeni katılacak arkadaşlarımız olacak. Daha sıkı kenetlenip bu işi başarabileceğimizi düşünüyorum” ifadesini kullandı. 

TEK KİŞİ İLE OLMAZ

Kaptan Çalışkan son haftalardaki ekstra performansına yönelik sorular üzerine, ‘Biz bir takım sporu yapıyoruz. Kendi adıma iyi bir çıkış yakaladığımı düşünüyorum. Sonuç itibari ile bu bir takım işi bir kişinin gayreti ile olacak şeyler değil. Bende 31 yaşına geldim. Malum kalecide tecrübe önemli bireysel başarımız önemli tabi ama asıl önemli olan şampiyonluğun gelmesi ve buna bizde katkıda bulanabiliyorsak ne mutlu bana” şeklinde konuştu.

TARAFTARA MESAJ

Yeşil Siyahlı taraftarlara seslenen Oğuz Çalışkan, ‘Taraftarımız her zaman bizi destekledi ve desteklemeye devam ediyorlar. Kaybedilmiş 2 final var ama bizi kilometre fark etmeksizin bizi destekliyorlar. İnşallah ikinci yarı aldığımız sonuçlarla onları mutlu edeceğiz. Onlardan da stadı doldurmalarını istiyoruz” dedi.

ŞAMPİYONLUK İÇİN

Sakaryaspor’un Samsunspor’dan kiraladığı yeni transfer Onur Eriş ise yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:  Sakaryaspor gibi bir camiaya geldiğimin farkındayım, inşallah sezon sonu hiç play-offlara kalmadan şampiyon olmak istiyoruz. Büyük umutlarla geldim buraya biraz idman eksiğim var onları tamamlayıp takıma katılmak istiyorum. İnşallah hedefe katkı verebilirim. Büyük camialar her zaman taraftarı ile fark yaratır. Gelmeden öncede camiayı uzaktan da olsa tanıyordum. Taraftarın gücünü biliyorum. Onların desteği olmazsa olmaz. İnşallah taraftarın vereceği destekle şampiyonluğa ulaşacağımıza inancım tam” şeklinde konuştu.   Erdem YILDIRIM

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2019, 13:18
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ersin akgöz
Ersin akgöz - 8 ay Önce

Bizim yırtıcı bir santrafora birde sol kanata ihtiyacımız var Yaser biraz ağır kalıyor gibi geliyor bana

SIRADAKİ HABER