Arif Özsoy: "Başarılı bir yıl geçirdik"

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, il müdürü olarak görev yaptığı bir yılı değerlendirdi. Özsoy, “Göreve geldikten sonra başarılı bir yılı geride bıraktık. Bize güvenenleri mahcup etmedik” dedi.

Arif Özsoy: "Başarılı bir yıl geçirdik"

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine getirilmesinin ardından görevinin başında ilk yılını dolduran Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, geçen süre içerisinde yaptığı çalışmaları değerlendirdi. İl Müdürü Özsoy, “1 yıl önce göreve geldiğimizde 16 ilçemizde 54 branşta 270 olan kulüp sayışımız bugün itibariyle 328’dir. Geçtiğimiz yıl 57 bin olan lisanslı sporcu sayımız bu yıl itibariyle 61 bine yaklaşmıştır. Milli sporcu sayımızda geçen yıla oranla biraz daha artış göstermiş ve 250’nin üzerine çıkmıştır. 2019 yılında ilimizde 3 Uluslararası faaliyet , 622 ulusal faaliyet , 1939 yerel faaliyet düzenledik. Türkiye’de adından başarıyla söz ettiren ve son 8 yılda ilk 5 içerisinde yer alan Okul Sporları Birimimizin önderliğinde, geçtiğimiz yıl 71 binin üzerinde öğrenciye spor yaptırdık. Sporcularımız Uluslararası alan geçtiğimiz yıl toplamda 85 madalya, ulusal müsabakalarda ise toplamda 649 madalya kazandı. Başarılı bir yılı geride bıraktık” dedi. 

3 KATINA ÇIKARDIK
İlimizde geçen yıla kadar 2 olan Gençlik Merkezleri sayısını bir yıl içerisinde  6’ya çıkardıklarını belirten İl Müdürü Özsoy, “Belediyelerden tahsis olarak aldığı binaları Gençlik Merkezlerine dönüştürdük. Tüm Gençlik Merkezlerimize Kitap Kafe, Has Oda , derslikler, atölye odaları ve idare oda yaptık. Bu Gençlik Merkezleri içerisinde özellikle Hendek Gençlik Merkezi bütün faaliyetlerin yapıldığı (kitap kafe, sanat, spor) alanları kendi bünyesinde barındırmasıyla Ülkemizin en fonksiyonel merkezi olarak öne çıkmaktadır. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 10 bin olan üye sayımız, bu yılın başlarında yeni açtığımız Gençlik Merkezlerimizle birlikte 20 bine yaklaştı” ifadesini kullandı. 
21 TESİS YAPTIK
Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’un göreve başlamasının ardından bir yıllık süreç sonunda 60 olan tesis sayısı 81’e yükselttiklerini ifade etti, İl Müdürü Özsoy, “Sakarya Yüzme Havuzu bahçesine 2 adet Tenis Kortu ve Sakarya Kız Yurduna 1 adet Tenis Kortu yaptık. Amatör futbolun yükünü çeken Erenler Atatürk Stadının tribünü ve giyinme odalarını yeniledik. Erenler’e  ikinci Sentetik zeminli saha ve İlçe Spor Müdürlüğü binasını hizmete açmak çalışmalarımız devam ediyor. Sakarya Spor Salonu bahçesine alanında ilk ve tek olan Geleneksel Okçuluk Çadırını yaptık. Yine Erenler’de bulunan Cemal Kamacı Spor Salonu’nu baştan aşağı yenileyerek hizmete açtık. Serdivan Sapanca Gölü kıyısında bulunan Kano-Kürek tesislerimizi baştan aşağıya yeniledik.  Pamukova çim saha ve tribünü yapılırken, Hendek Servetiye Sentetik Çim Saha’ya 500 kişilik tribün yaptı.  Atatürk Spor Kompleksinde bakım ve onarımı yapıldı. Kompleks içinde yer alan Okul Sporları Birimi yenilendi.  Taraklı Sentetik zeminli futbol sahasına tribün yaparken, Taraklı Spor Salonun da baştan aşağıya yeniledik. Kaynarca Spor Salonu tamamen yenilendi” şeklinde konuştu.
2050 YILINA HAZIRLIK
Sakarya’nın Spor tesisleşme adına alt yapısını 2050 yılına hazırlamak için çalışmalara başladıklarını söyleyen İl Müdürü Özsoy ; “Bu doğrultuda Yeni Sakarya Stadyumunda Yaşayan Stadyum  projesi kapsamında 120 metre uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun kapalı atletizm pistini yaptık. Bunun dışında yine Stadyum altına Spor Lisesi, Cep Salonlar (Bisiklet, Motosiklet, Boks, Eskrim, Halter, Halk Oyunları, Güreş, Judo, Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Okçuluk, Pilates , Satranç, Taekwon-Do, Wushu, İzci Evi, Dağcılık) yaparken,  Stadyum çevresine ise halı saha, voleybol, basketbol, bocce , kamelya, yürüyüş parkuru ve piknik alanları yapmayı planlıyoruz. Açık atletizm pistinin olduğu yere Cimnastik Salonu yapacağız. Serdivan Gençlik Merkezinde bulunan Olimpiyat evini de Sporcu Eğitim Merkezine (SEM) dönüştüreceğiz. Taşlık’a da Çok Amaçlı Spor Kompleksi yapmayı hedefliyoruz. Tüm İlçelerimize açık yüzme havuzu ve bocce sahaları yapmayı hedefliyoruz” dedi.  Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, bir yıllık görev süresi boyunca kendisine destek veren herkese teşekkür etti.  Şenol ÇİVİCİK
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Tambasan
Hasan Tambasan - 10 ay Önce

Ben başarılı olduğunu sanmıyorum. Sen sus ta seni baskasi övsün