Arifiye sporun her dalında adından söz ettiriyor

Arifiye Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü bünyesinde boks sporu yapan Arifiyeli genç sporcular ve antrenörleri Ferhat Akburak, Arifiye Beleidye Başkanı İsmail Karakullukçu’ya makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Arifiye sporun her dalında adından söz ettiriyor

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karakullukçu genç sporcuları ve antrenörleri Ferhat Akburak’ı makamında kabul ederek elde ettikleri başarılar nedeniyle kendilerine teşekkür etti.
Başkan Karakullukçu yaptığı açıklamada, "Arifiye Belediyesi olarak göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana gençlerimizi kahve köşelerinden kurtarmak, onları Türk sporuna ve ülkemize kazandırmak, Arifiye’mizin adını gerek yerel, gerek bölgesel, gerek uluslararası müsabakalarda başarı ile temsil edecek sporcular yetiştirmek için tüm olanaklarımızı seferber ediyoruz. Hamdolsun bu gün sporun birçok dalındaki genç sporcularımız boksta, karatede, atletizmde, bisiklet’te, futbolda ve daha birçok dalda Arifiye’mizi başarı ile temsil ediyor, ilçemizin adını duyuruyorlar. Sizlerle gurur duyuyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Daima sizlerin yanında olduğumuzu bilmenizi istiyorum" dedi. Sporcularla hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Karakullukçu, günün anısına sporculara küçük birer hediye vermeyi de ihmal etmedi.
Arifiye Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü Boks Antrenörü Ferhat Akburak ise Başkana kendilerine verdiği destek için teşekkür ederek, "Arifiyeli kardeşlerimiz kendilerine imkan tanındığında neler yapabileceklerini her kese gösterdiler. Siz büyüklerimizi desteği ile inşallah Arifiye Boksta daha iyi yerlere gelecek, daha başarılı sporcular da yetiştirecektir. Bizler hocaları olarak başarı çıtamızı her gün dahada yukarıya çıkarmaya söz veriyoruz" şeklinde konuştu.
1-8 Temmuz 2013 tarihinde Şırnak’ta düzenlenen Üst Minikler Ferdi Box Türkiye Şampiyonasında 62 kiloda Ekrem Erol ve 54 kiloda Taner Işık Türkiye üçüncüsü yine 12-18 Ağustos tarihleri arasında Burdur’da düzenlenen Alt Minikler Ferdi Box Türkiye Şampiyonasında 62 kiloda Barışcan Morkan ve 46 kiloda İbrahim Güler Türkiye üçüncüsü olarak Arifiye’ye madalya ile dönmüşlerdi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER