‘Artçıları Kalbimizde’ etkinliğiyle pedal çevirdiler

Marmara Depremi’nin 20. yıldönümünde Türk Kızılay’ı tarafından “Artçıları Kalbimizde” adı altında düzenlenen bisiklet turunda Düzce’den ilimize pedal çevirerek gelen yüzlerce Kızılay gönüllüsü ve sporculardan oluşan ekip Sakarya’da karşılandı.

‘Artçıları Kalbimizde’ etkinliğiyle pedal çevirdiler

Marmara Depremi’nin 20. yıldönümünde Türk Kızılay’ı tarafından “Artçıları Kalbimizde” adı altında düzenlenen bisiklet turunda Düzce’den ilimize pedal çevirerek gelen yüzlerce Kızılay gönüllüsü ve sporculardan oluşan ekip Sakarya’da karşılandı. Kızılay’ın Kaynaşlı’da ki Bölge Afet Yönetim Merkezinde düzenlenen tören sonrası pedal çevirmeye başlayan ve Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan’ın da yer aldığı ekip, Sakarya Park’ta Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Şefik Akar ve Kızılay gönülleri tarafından karşılandı.

17 Ağustos depreminin 20. yılı anma törenleri kapsamında böyle bir etkinlik düzenleyerek farkındalık oluşturmak istediklerini ifade eden Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, Kızılay olarak Marmara depreminde yaşanan acıları unutturmamak ve olası afetlere hazırlıklı olmak amacı ile çalışmalarını devam ettirdiklerini belirtti.

Asrın en büyük afeti olarak adlandırılan Marmara depreminde hayatını kaybedenleri rahmetle yâd ettiklerini ifade eden Vali Yardımcısı Çiçekli, Türk Kızılayı’nın hem afetlere hazırlıkta hem de afetlerden sonra çok önemli işlere imza attığını kaydederek, bugünkü etkinliğin de kamuoyunda büyük bir farkındalık oluşturacağına inandıklarına vurgu yaptı.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER