AS AKYAZI ŞAMPİYONLUK PAROLASIYLA SAHAYA İNDİ

Süper Amatör Lig'in iddialı ekiplerinden As Akyazıspor yeni sezon hazırlıklarının startını verdi. Sarı-Siyahlılar ilk çalışmasını Akbalık Güreş Sahası’nda gerçekleştirdi.

AS AKYAZI ŞAMPİYONLUK  PAROLASIYLA SAHAYA İNDİ

HAZIRLIKLAR BAŞLADI
Yeni sezon öncesinde şampiyonluk parolası ile transferlerini gerçekleştiren As Akyazıspor Süper Lig hazırlıklarına başladı. Akbalık Güreş Sahası'nda toplanan sarı-siyahlılar Antrenör Murat Özkan yönetiminde ilk antrenmanlarını yaptı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen genel kurulda başkanlığa Ahmet Durmuş gelmişti. Sezona şampiyonluk ve 3.Lig hedefleri ile başlayan As Akyazıspor'da sezonun ilk çalışmasına yönetim kurulu üyeleri de büyük ilgi gösterdi. As Akyazıspor’un ilk etap çalışmaları 10 gün sürecek.
YENİ TRANSFERLER
Geçen seneki takımdan Hasan Şahin, Faruk, Efendi, Hasan Özdemir, Beytullah ve Berkay Demiralay, Muhammet Yeşiltaş, Yağız Dönmez ile birlikte 5 genç oyuncu ile yola devam edildi. Sarı-Siyahlılar yeni sezonda şu isimleri kadrosuna kattı: Muhammet (Arifiyespor), Mustafa (Kırkpınarspor), İsmail (Söğütklüspor), Erdi (Kırkpınarspor), Zafer (Hendekspor), M. Recep (Sapanca Gençlikspor), Tolunay (Bursa Nilüfer Erdemlispor), Zafer (Görelespor), Oğuzhan (Akova Barışspor), Emre (Adana Kürkçüler Amatörspor), Ertuğrul (Akyazı Akınspor), Eyüp (Akyazı Akınspor), Oktay (Alaağaçspor), Batuhan (Düzyurtspor).    

ÖNCE CENTİLMENLİK
Başkan Ahmet Durmuş “Göreve geldiğimiz ilk gün söylediğimiz gibi bizim için alınacak olan sportif başarının yanı sıra centilmenlik ön plandadır. Bize deplasmana gelecek olan rakiplerimiz Akyazı’ya gelirken korkmayacaklar. Bilakis biz Akyazı’ya gidiyoruz orada iyi karşılanacağız ve onlar bize misafirperverliğin en güzelini göstereceklerdir düşüncesi ile gelecekler ve bu ortamı da biz yaratacağız. Bizim olmazsa olmazımız başkanı, yönetimi, teknik heyeti, fut bolcuları ve taraftarı ile Sakarya’nın en centilmen takımı olmaktır. Bunu başarmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.
HEDEFTEN SAPMA YOK
As Akyazıspor Başkanı Ahmet Durmuş basın mensupları tarafından sorulan sorulara da dobra cevaplar verdi. Basın mensuplarının göreve geldiğinizde belirlediğiniz hedeflerde bir sapma var mı? Sorusuna Durmuş şu cevabı verdi: “Asla yok. Bu hedef doğrultusunda transferlerimizi yaptık. İç transferimizi bitirdik. Dış transferi de anlaşmaya yakın olduğumuz iki oyuncuyu kadromuza katarak tamamlayacağız. Şayet o iki futbolcu ile anlaşamamamız halinde transferi kapatacağız.”
YENİ BİR YAPILANMA
Durmuş “Kadromuz 25 oyuncudan oluşacak. İçlerinde tecrübelilerle birlikte 8’e yakın genç oyuncumuzda bu kadronun içinde yer alacak. Oyuncularımız gerek saha içinde ve gerekse saha dışında efendi ve centilmen olacaklar. Sportmenlik dışı davranış gösteren oyuncumuzun kariyeri ve başarısı ne olursa olsun bizim takımda yeri olmayacak ve derhal gönderilecektir. Genç oyuncularımızdan fazlasıyla umutluyuz. Önümüzdeki yıllarda dışarıdan futbolcu transfer eden bir takım yerine yetiştireceğimiz genç oyuncularımızı dışarıya ve özellikle de profesyonel takımlara oyuncu satan bir takım olmak için planlarımızı yaptık. Akyazı herkesin bildiği gibi tam bir ifadeyle futbolcu tarlasıdır. Bu tarladan fazlasıyla yararlanacak ve adımızı hem yurt içinde hem de yurt dışında duyurmak için el birliğiyle çalışacağız. Bunu başardığımızda bizim önümüzü kimse kesemez” dedi.
PROFESYONEL YÖNETİM
Takımın profesyonelce yönetilmesi için her türlü tedbiri aldıklarını, para sıkıntısı çekmeyeceklerini ve boşa para harcamayacaklarının altını çizen Başkan Durmuş, “Çok geniş bir ev kiraladık. Dışarıdan gelen oyuncularımızı kiraladığımız evde barındıracağız ve yemeklerini temin edeceğiz. Kısaca daha şimdiden profesyonel bir takım olma yolunda ilk adımlarımızı atmış durumdayız” dedi. Öte yandan maç başı primini kaldıran As Akyazı Yönetimi, transferde de taban-tavan fiyat uygulaması yaptı.
BAŞARILAR DİLEDİ
2018-2019 futbol sezonunun bütün takımlara hayırlar getirmesi temennisinde bulunan As Akyazıspor Başkanı Ahmet Durmuş, “Rakiplerimizden de centilmenlik bekliyoruz. Maç kazanılır kaybedilebilir önemli değildir. Asıl önemli olan husus ise dostluktur ve dostlukların kaybedilmemesi sürekli olarak kazanmasıdır” dedi. Kenan CERTEL
 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER