Atletler kıyasıya yarıştı

Atatürk’ü Anma İl Koşusu Kros Seçmeleri, Donatım Park’ta yapıldı. Küçükler, yıldızlar ve gençler olmak üzere kızlar ve erkeklerde 72 sporcunun katıldığı seçmeler sonunda İl Karmaları belirlendi.

Atletler kıyasıya yarıştı

72 SPORCU KATILDI
Donatım Park’ın ev sahipliğinde Atatürk’ü Anma İl Koşusu Kros Seçmeleri nefesleri kesildi.  Kız ve erkeklerde Küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde 72 sporcu ter döktüğü yarışları Spor Şube Müdürü  Özgür Aygün, Adapazarı İlçe Spor Müdürü Adem Aka ve Atletizm İl Temsilcisi Atakan Gündoğdu da izledi. Yarışların başlangıç çıkışının işaretini Adapazarı İlçe Spor Müdürü Adem Aka verdi. Namık Kemal Ortaokulu, Mehmet Zümra Kuş Ortaokulu, Spor Lisesi, Prof. Dr.Tansu Çiller Lisesi, Taşkısığı Ortaokulu ve Güneşler Lisesi’nden öğrencilerin yarıştığı il seçmeleri sonunda kategorilerinde küçüklerde ilk 4, yıldız ve gençlerde ise ilk 5’e giren sporcular 10 Kasım’da Ankara’da yapılacak Atatürk’ Anma Koşusu Türkiye Şampiyonası’nda ilimizi temsil etme hakkı kazandı. 
DERECELER BELLİ
Yarışlar sonunda küçük kızlarda Zeynep Akdağ, Kevser Ütabay, Selin Yavuz ve Zehra Sarı, küçük erkeklerde Muharrem Halil, Afacan Şahin, Furkan Yakupoğlu ve Sedat Dağ İl Karmasına seçildi. Yıldız erkeklerde Tunçhan Kaya, Osman Abdullah, Mehlek Ali Koçak, Yunus Emre Kartal ile Melik Enes Özer, yıldız kızlarda ise Huri Melek Başaran, Aydan Demiröz, Yağmur Sıla Taşkın, Melek Baki ve Melike Memişoğlu, gençlerde Ömer Saban, Anıl Utku Altınel, Uygar Satılmış, Talha Güler ve Kerem Kaya, genç kızlarda ise Irmak Baki, 
Nurgül Halil, Sevin Öztan, Ceylin Yapı ve Evrin Sağra Sözer gruplarında dereceye girmeyi başardı.   
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 12:59
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER