banner67

Bakan Yardımcısı açıkladı: O proje için süreç başladı!

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, Sakarya'da hayata geçirilecek kano parkuru projesi için işlemlerin başlatıldığını açıkladı 

Bakan Yardımcısı açıkladı: O proje için süreç başladı!

sakaryayenihaber.com - Serkan Ok'un haberi 
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, çeşitli programlara katılmak üzere ilimize geldi. 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ni (SBB) ziyaret eden Bakan Yardımcısı Baydaş, SBB Başkanı Ekrem Yüce ve bürokratlarla görüştü. 
SBB Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya için hazırladıkları ve Bakanlığı da ilgilendiren projelerle ilgili kısa bir sunum yaptı. 
Yüce, Arifiye'deki Mollaköy Göletleri için yaklaşık 8 yıldır gündemde olan uluslararası kano parkuru projesi için konuştu. 
Bakan Yardımcısı Baydaş da kano parkuru için işlemlerin başlatıldığını açıkladı. 
Baydaş'ın açıklaması şu şekilde: 
"Bu konular daha önce gündeme gelen ve konuştuğumuz konular. Kano parkuru için bakanımız geçen hafta talimat verdi. Kano tesisi ile ilgili işlemleri başlattık. İlanını zannediyorum kendisi yapacaktır. O yüzden ben şimdi işin teknik çalışmaların başladığını söylemek istiyorum. Türkiye’nin her yerinde rahat ulaşılabilen eskisi gibi büyük devasal tesisler değil ama küçük çaplı mini tesislere doğru yönelimimiz var. Sakarya'ya da bu manada planlar var. evvela kano tesisini söylediği için ulusal ve uluslararası çapta müsabakaların yapılabileceği güzel bir tesis olacak."

Şehrimizin spor potansiyeline katkı sağlamaya çalışıyoruz
Nazik ziyaretlerinden ötürü Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş’a teşekkür eden Başkan Ekrem Yüce, “1 milyonu aşkın nüfusu ve birbirinden farklı milletlerin birlikte huzurla, kardeşçe yaşadığı şehrimize en iyi hizmetleri getirmeye gayret gösteriyoruz. Şehrimiz tarım, sanayi ve turizmin yanı sıra yetiştirdiği birçok sporcu ile bir spor kenti konumundadır. Biz bu konuda şehrimizin spor potansiyeline katkıda bulunmaya çalışıyoruz. 4 branş olan spor kulüplerimizi 24 branşa çıkardık bunun yanı şehrimizde birçok sportif faaliyeti hayata geçirdik. İnşallah şehrimizin spor geleceğine katkı sunacak projeleri hayata geçirerek eskiden olduğu gibi yine başarı sporcular çıkaran şehir olmaya devam edeceğiz” dedi.

Projelere destek
Başkan Yüce, “Bakanımızın başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğini yakinen biliyorum. Şehrimizde gerçekleştirmek istediğimiz önemli projeler var. Bunlardan bir tanesi Uluslararası Olimpik Kürek, Kano ve Su Sporları Merkezi projemiz. Bu projemizle ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanımızla gerekli görüşmeleri gerçekleştirerek ilgili yazışmaları gerçekleştirdik. Sayın Bakan Yardımcımızın da katkılarıyla şehrimizde uluslararası düzeyde yarışmaları gerçekleştirebileceğimiz bir Olimpik Kürek, Kano ve Su Sporları Merkezini kazandırmak istiyoruz. Bunun yanı sıra şehrimizin her ilçesine modern spor tesisleri kazandırma arzusundayız. Spor tesisi olmayan ilçemiz kalmasın istiyoruz bu konuda Sayın Bakan Yardımcımızın da önemli katkılar sunacağından eminiz” dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2020, 16:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Şu Belediye Başkanının ezik ezik duruşunu kabul edemiyorum.

Nihat akıl
Nihat akıl - 1 yıl Önce

Molla köylü olarak projeyi destekliyorum

Ali çelik
Ali çelik - 12 ay Önce

Yurt dışında yaşayan mollaköylü vatandaş olarak projeyi destekliyor ve hayırlı günler diliyorum saygılarımla