“Başakşehir’in yerinde Sakaryaspor olurdu”

Sakaryaspor Teknik Direktörü Şaban Yıldırım, “2011 öncesinde bir plan yapmıştık ve o plan 7 senelik bir plandı.  Eğer biz o planı ya da bir başkası daha iyi plan yapıyorsa o daha iyi planı hayata geçirmiş olsaydık bugün Başakşehir’in yerinde Sakaryaspor olurdu” dedi. 

“Başakşehir’in yerinde Sakaryaspor olurdu”

Sakaryaspor Teknik Direktörü Şaban Yıldırım, canlı yayında gazeteci Raif Ugan’a önemli açıklamalar yaptı. Sakaryaspor’un her yıl yerinde saydığının mesajını veren tecrübeli teknik adam artık yapılan hatalardan vazgeçilmesi gerektiğini söyledi. Sakaryaspor’un kendi ayakları üzerinde durabilecek potansiyelinin olduğunu söyleyen Yıldırım şöyle konuştu: “Söz konusu özellikle Sakaryaspor olunca tabiki Sakaryalı olarak ve burada doğmuş çekirdekten çok küçük Sakaryaspor altyapısına girmiş ve her kademesinde bulunmuş birisi olarak kulübümüzle ilgili bazı fikirler taşıyorum. Onun sancısını taşıyorum, yeri geliyor mücadelesini yapmak durumunda kalıyorum.”
25 YILDIR AYNI YERDEYİZ
“En az 15 senedir bu kulübün büyümesiyle ilgili bazı fikirlere sahibiz biz. Gerçekçi olmak gerekirse buradaki en önemli şey başarıdır. Sizin fikirlerinizin saygı görmesi elde ettiğiniz başarıya bağlıdır. İki defa biz burada şampiyon olduk, bu fikirlerimizi yöneticilerimize olsun belediye başkanlarımıza olsun sunduk. Ama bir türlü çeşitli engeller çıktı ve bu engellerden dolayı hayata geçmedi. Maalesef Sakaryaspor takımı 20 yıldır belki 25 yıldır hala aynı pozisyonda ve çok az bir ilerleme var ve hatta yok diyebilirim. Zamanın hızını göre, diğer ülkelerin hızına göre baktığımızda biz ilerlemedik diyebilirim. Ve bu çok üzüyor beni gerçekten üzüyor.”
O POTANSİYEL VAR 
“Şu anda geldiğimiz nokta. Yepyeni bir stadımız var. Ateşli bir seyircimiz var. Eğer seyircimiz takımıyla ilgili bir umut taşıyorsa o stadı dolduruyor. Geçen seneki final, ondan önceki final. Mesela 3.Lig finalini hatırlayalım Olimpiyat Stadı’nda. Koca Olimpiyat Stadı’nı neredeyse dolduruyordu Sakaryaspor taraftarı. Şimdi bu kadar büyük bir potansiyele sahip bir şehir. O şehrin kulübü. Böyle taraftarı var. Böyle bir stadı var. Aslında başka bir şeye gerek yok. Bunun etrafında üretilecek bazı projeler ile bu kulüp kendi ayakları üzerinde durabilir. Onla ilgili bazı çalışmalar yapıyoruz. Arkadaşlarımız bir sunum hazırlıyorum doğrusunu söylemek gerekirse.”
BİR KEZ DAHA ANLATACAĞIZ 
“Hem yöneticilerimize hem de diğer yetkililerimize isterlerse bunu bir kez daha sunmak istiyorum. Daha önce bunları anlattık bir türlü hayata geçmedi ama bizim görevimiz galiba bu. Ne kadar hayata geçmezse geçmesin biz bu fikirleri üretmek ve söylemek durumundayız. Biz yapmazsak bunu kim yapacak bu bizim işimiz yani. Biz bu işin profesyoneliyiz ve bu şehrin bir çocuğu olarak da hamiyet sahibi yani memleketi için futbol üzerinden bir şeyler yapmak isteyen biri olarak çok engellerle karşılaşsak bile, vefasızlarla karşılaşsak bile biz bunları söylemek durumundayız. Karar verici yönetimlerdir. Yöneticiler uygularsa çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.” 
PLANLAR HAYATA GEÇERSE 
“2011 öncesinde bir plan yapmıştık ve o plan 7 senelik bir plandı. 7 sene sonunda Süper Lig’de Sakaryaspor’un şampiyonluğunu hedefleyen bir plandı. En zor şey aslında o seneki şampiyonluktu ve hep onu söylüyorduk. Şampiyon olduk ve yine maalesef o projeleri hayata geçiremedik. Görüyorsunuz zaman çok çabuk geçiyor. Eğer biz o planı ya da bir başkası daha iyi plan yapıyorsa o daha iyi planı hayata geçirmiş olsaydık bugün Başakşehir’in yerinde Sakaryaspor olurdu. Şu an Başakşehir takımı bugün lig bitse şampiyon. Başakşehir ile Sakaryaspor camia olarak, kulüp geçmişi olarak taraftar potansiyeli olarak kıyas kabul etmez. Dolayısıyla yine geleceğe bakalım ve 8 sene 9 sene çok çabuk geçmiş. Bu planlar yine yapılmalı. Özetle eğer biz kendimize ait potansiyelleri hayata geçirirsek Sakaryaspor’un kimseye ihtiyacı olmaz. Kendi ayakları üzerinde durur ve ben inanıyorum ki 7-8 içinde Süper Lig’de şampiyon olur.”    Erdem YILDIRIM
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER