Başkan kim olacak?

Sakaryaspor’da yönetim bu akşam kulüpte bir araya gelerek başkanlık konusunu masaya yatıracak. Cevat Ekşi’nin görevine devam etmesi beklenmezken yönetim yeni başkanını toplantı sonunda belirleyecek.

Başkan  kim  olacak?

sakaryayenihaber.com-Şenol ÇİVİCİK

KABUL ETMEDİ

Sakaryaspor’da yönetim başkanlık konusunda bir türlü ortak yolu bulamıyor. Bu akşam kulüpte bir araya gelecek yönetimde, Başkan Cevat Ekşi’nin görevine devam etmeyeceğinin belli olmasının ardından başkanlık konusunda ismi geçen Başkanvekili İbrahim Şahin’in de mart ayında kongreye gidilecek olması nedeniyle teklife sıcak bakmadığı öğrenildi.  Şahin’in, kısa süreliğine başkanlık yapmasının mümkün olmadığını ve hazırlıksız olarak bu işe girmeyeceğini arkadaşlarına söylediği öğrenildi. Bir diğer başkan adayı Hüdaverdi Bahadır’ın ise başkanlığa sıcak baktığı ve yönetim içerisinde yapılacak toplantı sonunda net kararın çıkacağı öğrenildi.

KARAR YÜCE’NİN

Mevcut yönetim, başkanını belirlemek için bir araya gelirken gözlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye çevrilecek. Kulübün kongreye gitmesi konusunda fikri olduğu bilinen Başkan Yüce’nin, yönetim içerisinde başkanlık için kimi işaret edeceği de merak ediliyor. Bilindiği üzere en erken 28 Şubat 2021’de kongre yapılabileceği açıklanırken, yönetimi bu ay yoğun bir mesai bekliyor. Yönetimi ay sonuna kadar futbolculara yaklaşım 2.5 Milyon TL’lik bir ödeme bekliyor. Öte yandan kulislerde yönetimin tamamen istifa ederek kulübün kayyuma gidebileceği konuşulurken, yönetimin büyük bölümünün bu duruma kesinlikle izin vermeyeceği gelen haberler arasında yer alıyor. 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 16:38
banner3
YORUM EKLE