BAŞPEHLİVAN AKKOYUN

Söğütlü’de geleneksel olarak düzenlenen Yağlı Güreşler nefes kesti. 250 güreşçinin boy gösterdiği güreşlerde Ahmet Sivişoğlu ağalığı kimseye bırakmadı. 8 başpehlivanın arasında ise en büyük Faruk Akkoyun oldu.

BAŞPEHLİVAN AKKOYUN

Söğütlü Belediyesi tarafından Süt ve Tarım Festivali kapsamında geleneksel olarak düzenlenen Yağlı Güreşler bir yıl aradan sonra yeniden yapıldı. 250 güreşçinin yanı sıra 8 başpehlivanın mücadele ettiği güreşleri AKP Milletvekili Şaban Dişli, Ayhan Sefer Üstün, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk izledi.
Akkoyun şampiyon
Başpehlivan güreşleri öncesinde yapılan güreş ağalığında geçen yılın ağası Ahmet Sivişoğlu 80 Bin TL ile yeniden ağalığa yükselmeyi başardı. Ağalığın ardından 8 başpehlivan sahne aldı. Nefes kesen müsabakaların sonunda finale kalan Faruk Akkoyun ile Ümit Balta arasındaki maçta kazanan Faruk Akkoyun oldu. Başpehlivanlığı kazanan Faruk Akkoyun sevincini dakikalarca yaşadı. Ümit Balta’nın ikinci olduğu yarışlarda Recep Tosun ve Hüseyin İyican ise üçüncülüğü paylaştı. Başpehlivan Faruk Akkoyun, yarışların sonunda madalya ve para ödülünün sahibi oldu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE