BAŞPEHLİVAN RECEP KARA

Bu yıl 33’ncüsü düzenlenen Söğütlü Festivali Yağlı Güreşleri’nde mutlu sona Recep Kara ulaştı. Söğütlü Er Meydanı’nda Fatih Atlı’yı deviren Recep Kara altın kemerin sahibi oldu.

BAŞPEHLİVAN RECEP KARA

33. Söğütlü Festivalinin yağlı güreşleri nefesleri kesti. 24 başpehlivanın ve yüzlerce pehlivanın katıldığı güreşlere ilgi bir hayli fazlaydı. Saygı duruşu, İstiklal marşı ve dua ile başlayan güreşlerde Atlı süvarilerin gösterisi ve Bayrak seronomisi göğüsleri kabarttı

YÜKSEK KATILIM

AKP Milletvekili Mustafa İsen, AKP 25. Dönem Milletvekili Ali İnci, Prof. Dr. Alaatin Çelik, Sapanca Belediye Başkanı Dr. Aydın Yılmazer, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, diğer ilçe belediye başkanları, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Güreş Federasyonu Yağlı Güreş Yürütme Kurulu Ğyesi Bahattin Aydın, İlçe Spor Müdürleri ve çok sayıda güreş sever Söğütlü Er Meydanı’nda yerini aldı.

RECEP KARA BAŞPEHLİVAN

33. Söğütlü Festivali Er Meydanı’nda 24 başpehlivan kol bağladı. Çeyrek finale yükselen başpehlivanlar Mahmut Kavakçı, Recep Kara, Hakkı Aygün, Süleyman Aykırı, Serhat Balcı, Faruk Akkoyun, Ümit Balta, Fatih Atlı’nın Er Meydanı’nda mücadelesi izleyenleri mest etti. Başpehlivanlık finali Recep Kara ile Fatih Atlı arasında yapıldı. Rakibini ters paça oyunu ile yenen Recep Kara 33. Söğütlü Er Meydanı Başpehlivanı oldu. Başpehlivan Recep Kara’ya altın kemeri Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz ve Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç tarafından takıldı.

YENİ AĞA GÜNGÖR

Başpehlivanlık güreşlerinden önce 2018 ağalık ihalesi yapıldı. Ağalık ihalesine katılan Söğütlülü iş adamı Semih Güngör,  54 bin TL ile 2018 Söğütlü 34. Er Meydanı Ağası oldu.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE