Beşköprüspor’da 1.Amatör Lig sevinci

2019 yılında kurulup altyapı kategorilerinde lige katılan Beşköprü Spor Kulübü, pandemi nedeniyle 2. Amatör lig maçlarının iptal olmasından dolayı lige katılamamıştı. 2.Amatör lig için üç aylık hazırlık dönemi yapan Beşköprü Spor Kulübü, ASKF’nin aldığı 1. ve 2. Amatör lig birleştirme kararından sonra çalışmalara hemen başladı.

Beşköprüspor’da 1.Amatör Lig sevinci

sakaryayenihaber.com - 

Konu ile ilgili kulüp Başkanı İsmail Karabıyık, şu açıklamayı yaptı:

“Koronovirüs nedeni ile ligler iptal edilince kulüp olarak yaptığımız maddi manevi üç aylık çalışma heba olup büyük mağduriyet yaşadık. Bu mağduriyeti yaşayan diğer 2.Amatör lig takımları ile beraber Sakarya ASKF Başkanımız Yaşar Zımba ile görüşmelerde bulunup ülke çapındaki tüm futbol temsilcilerine resmi yazılar yazdık ve mağduriyetimiz liglerin birleştirmesi ile giderildi. Bu süreçte yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba ve Futbol İl Temsilcimiz Tezcan Demir’e ayrıca teşekkür ederiz.

Karar, resmi olarak açıklandıktan sonra teknik ekibimiz ile değerlendirme yapıp A takım antrenmanlarına 9 Eylül’de başladık. Antrenmanlar için virüs riski nedeni ile tüm önlemleri aldık. Takımımız aynı kadro ve aynı şevkle çalışmalara başladı. 

Teknik ekibimizin isteği doğrultusunda takımımıza sadece iki takviye yapmak istiyoruz. Zaten kuvvetli olan kadromuzun, takviyelerle beraber sezon sonunda başarıya ulaşacağına inancımız tamdır. Mahallemizin takımımıza destek vermesi ve “HAYDİ BEŞKÖPRÜ” sloganı ile desteklerini esirgemesinler. Ayrıca  kulübün kurulum aşamasında bizlere yani Beşköprü Mahallesi’ne verilen sözlerin tutulması biz yöneticilerin tek ricasıdır”

banner3
YORUM EKLE