Bir yıldız doğuyor...

Henüz 10 yaşında olan Güzide Yağmur Tekin, jimnastik, karate ve güreş branşında eğitim alarak gelecek için umut vadediyor. 

Bir yıldız doğuyor...

Hendekli Güzide Yağmur Tekin, jimnastik ve karateden sonra güreş sporuna da başlayarak ilimizin tek lisanslı güreşçisi oldu. 5 yaşında spor hayatına başlayan radyo programcısı Cemil Tekin’in kızı olan Güzide Yağmur Tekin, hem karate hem de güreş dalında büyük başarılar hedefleyen Güzide Yağmur çalışmalarını sürdürüyor. 
2020’YE HAZIRLIK 
Yağmur, 2020 yılında düzenlenecek olan Türkiye Bayanlar Güreş Şampiyonası’nda Antrenör Ali Yıldırtan nezaretinde hazırlanıyor. İlk kez mindere çıkacak olmanın heyecanını yaşayan Yağmur, Türkiye Şampiyonası’nda derece hedefliyor. Baba Cemil Tekin, kızının 5 yaşından bu yana spor yaptığını belirterek Yağmur’dan umutlu. 
BAŞARILI OLACAĞIM
Spor yapmayı çok sevdiğini belirten Yağmur,“ Jimnastik ve karateden sonra güreşe merak saldım. Eğitimimi aksatmadan devam ettiğim spor branşlarında başarılı olmak, ilçemizi ve ilimizi en güzel şekilde temsil etmek istiyorum. Spor branşlarında en büyük destekçim olan ailem ve antrenörlerime teşekkür ediyorum” dedi.   Mehmet KAVİS 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER