Bulgaristan’da Sakarya rüzgarı

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da yapılan 16’ncı Uluslararası OLİMPİA Judo Turnuvasına Karapürçekli ve Akyazılı judocular kazandıkları 4 madalyayla turnuvaya damga vurdu.

Bulgaristan’da Sakarya rüzgarı

4 MADALYA

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da yapılan 16’ncı Uluslararası OLİMPİA Judo Turnuvasına Karapürçekli ve Akyazılı judocular damga vurdu. 15 ülkenin katıldığı turnuvada Süper minik, yıldızlar ve ümitler kategorisinde katılan Sakaryalı judocular kürsüyü çıkmayı bırakmadı. Turnuvada süper miniklerde Ayşe Aybüke Aydın, ümit bayanlarda Gökçe Güneş ve Irmak Kahveci birinci oldu. Süper miniklerde Bartu Can ise üçüncü oldu.

KUTLUYORUZ

Müsabakaları 4 madalyayla tamamlayan Sakarya Nes-LEE 1864 Spor Kulübü Karapürçek HEM Judo Antrenörü Neslihan Can ve Pınar Batman, mutlu olduklarını söyledi. Antrenör Can ve Batman “Sporcularımızın çoğu ilk defa yurt dışı deneyimi yaşadılar bu yüzden bir hayli heyecanlı ve stresliydiler, yine de harika bir performans sergileyerek Bulgaristan’ın Başkentinde yapılan bu büyük Organizasyonda derece elde ederek hem bizleri hem ailelerini hem de ülkemizi gururlandırdılar. Her sporcunun en büyük heyecanı ülkesini temsil etmektir; bu tecrübe onlara çok büyük bir katkı sağlayacaktır” dedi.  Mustafa ERKAYA

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE