ÇAĞLA'NIN GÖZÜ ŞAMPİYONLUKTA

Fransa’nın başkenti Paris’te 28 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Down Sendromlular Avrupa Yüzme Şampiyonası'na hazırlanan Fatma Çağla Demir, hedefinin altın madalya olduğunu söyledi.

ÇAĞLA'NIN GÖZÜ ŞAMPİYONLUKTA

HEDEFİ MADALYA

Down sendromlu milli yüzücü Fatma Çağla Demir, Fransa’nın başkenti Paris’te 28 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Down Sendromlular Avrupa Yüzme Şampiyonası'na iddialı hazırlanıyor. Kariyerinde Türkiye şampiyonlukları, Avrupa ikinciliği ve dünya beşinciliği bulunan Çağla Demir, Olimpik Yüzme Havuzu’nda idmanlarını sürdürüyor. Babası Orhan Demir ve annesi Gönül Demir de Milli yüzücüyü yalnız bırakmayarak şampiyona öncesi moral veriyor. Şampiyona öncesinde bir hayli moralli olan Çağla, altın madalya ile ülkemize döneceğine inanıyor.

MADALYA İSTİYORUM

Çağla, “Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Başkanı Birol Aydın'a benimle ilgilendiği için teşekkür ederim. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ile toplantılar yaptık. Bana destek oldu, moral verdi ve yol gösterdi. Bu aşamaya kadar çok iyi hazırlandım. Avrupa ve dünya şampiyonalarında birinci olmak istiyorum. İzmir'de kampa katılacağım. Ardından şampiyonaya hazır olacağım. Bu aşamaya bileğimin hakkıyla geldim. Benim gibi sporcularla bir araya gelip yarışacağız. Madalyaları teker teker toplayacağım. Her şey Türkiye için. Engelliler yılmasın, pes etmesin. Hayatın içinde aktif bir şekilde yer alsınlar” dedi.

ÇAĞLA ÖRNEK OLDU

Baba Orhan Demir, kızı Fatma Çağla'nın başarısının örnek teşkil ettiğini, son aylarda down sendromlu ailelerin çocuklarını havuza kayıt sayısının arttığını söyledi. Baba Demir, “Uzmanlar, down sendromlu bireylere sporun faydalı olacağını söylemişlerdi. Yüzmeye küçük yaşta annesi ve dedesiyle başladı. Yüzme sporuyla ilgilenmesiyle gelişiminin daha iyiye gittiğini fark ettik. 2012 yılında Özel Sporcular Federasyonu Down Sendromlular Yüzme Oyunları'na katıldık. Orada Çağla'nın performansını beğendiler. Çağla da buraya adar geldi. Şampiyonada altın madalya kazanacağım” dedi.   AA

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER