Çetin: "Bu zorlu süreci hep birlikte aşacağız"

Sapanca Gençlikspor Başkanı Cengiz Çetin, koronavirüs salgını mücadelesinde zorlu süreci ülke olarak aşacaklarına inandıklarını söyledi. Çetin, “İnanıyoruz ki bu zor süreçten sonra başarılı bir play-off mücadelesi ile Bölgesel Lig hedefimize ulaşacağız” dedi. 

Çetin: "Bu zorlu süreci hep birlikte aşacağız"

Bu sezon Süper Amatör Lig’de fırtına gibi esen Sapanca Gençlikspor, Bölgesel Amatör Lig (BAL) hedefine ulaşmak için geri sayımda. Sapanca Gençlikspor Kulüp Başkanı Cengiz Çetin, koronavirüs salgını nedeniyle liglere verilen arayı değerlendirdi. Başkan Cengiz Çetin, “Öncelikle dünyayı ve ülkemizi yoğun bir şekilde etkisi altına almış olan koronavirüsten bir an evvel kurtulmayı diliyorum. Görünen o ki bu beladan kurtulmanın en önemli yolu da hükümetimizin açıklamış olduğu tedbirlere uymak olacaktır. Tüm spor camiasının ve Sapanca’mızın bu tedbirlere uymasını rica ediyorum” dedi. 
FEDERASYONU BEKLİYORUZ
Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararını beklediklerinin altını çizen Başkan Cengiz Çetin, “TFF’nin vereceği karar doğrultusunda izlenecek yolu merak etmekteyiz. Amatör liglerin akıbeti de profesyonel ligler gibi belirsiz ancak görünen o ki süreç uzayacak gibi duruyor.Teknik Direktörümüz Ahmet Seçgin ve ekibi ile de telefon ile zaman zaman görüşüp süreci değerlendiriyoruz. Bir süre daha oyuncu grubumuza bireysel idman konusunda program çıkarılmasına karar verdik. Sporcu sağlığı açısından bunun daha doğru olacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu. 
HEDEFE ULAŞACAĞIZ
Bu zor süreçten sonra Bölgesel Lig hedefine ulaşacaklarını belirten Başkan Çetin sözlerini şöyle tamamladı: “Biz Sapancaspor olarak play-off maçlarının sağlıklı bir ortamda oynanmasından yanayız. İnanıyoruz ki bu zor süreçten sonra başarılı bir play-off mücadelesi ile Bölgesel Lig hedefimize ulaşacağız. Tüm taraftarlarımızın ve camiamızın tedbirlere uymasını ve kendilerini izole etmesini rica ediyorum. Taraftarlarımız arasındaki genç kardeşlerimizin başlatmış olduğu yardım kampanyasını da canı gönülden tebrik ediyorum. Bu vesile ile Sapancalı olmanın ayrıcalık olduğunu bir kez daha göstermiş olduk.”
Erdem YILDIRIM
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE