Cumhur Genç: "7.5 Milyon TL para ödedik"

Başkan Cumhur Genç göreve geldikleri günden bugüne kadar Sakaryaspor’da 7.5 Milyon TL para ödediklerini söyledi. Genç, kulübün kalıcı gelire ihtiyacı olduğunu bir kez daha tekrarladı. 

Cumhur Genç: "7.5 Milyon TL para ödedik"

Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç, göreve geldiği günden bu yana takıma harcanan parayı açıkladı. Genç, “Göreve geldiğimiz süreçten beri Sakaryaspor kulübü olarak 7 milyon 500 bin TL gibi bir rakam ödedik. Bunun 2 milyon TL kadarı Büyükşehir katkılarıyla ödendi. Maçların seyircisiz oynanacağından dolayı, 2 milyon TL kaybımız var. Bu süreçte bu parayı telafi edip, oyunculara ödeme yapmamız lazım” dedi. 
ŞAMPİYONLUK 
Bu sene şampiyonluğa inançlarının tam olduğunu dile getiren Başkan Genç, “Bir önceki yönetim istifa ettiğinde Etimesgut maçı ile beraber elimizi taşın altına koyduk. Takımımız sondan üçüncü sıradaydı ve liderle 15 puan fark vardı. O maçtan beri oynanan 20 müsabakada 15 galibiyet 4 beraberlik 1 mağlubiyet aldık. Fakat aradaki makası kapatamadık. Biz futbolcularımıza, teknik heyetimize, taraftarımıza güveniyoruz. Bu sene inşallah özlenen şampiyonluğu Sakarya halkına armağan edeceğiz” şeklinde konuştu. 
KALICI GELİR 
Sakaryaspor’un kalıcı gelire ihtiyacı olduğunu belirten Genç, “Sakaryaspor 1 TL geliri olmayan bir kulüp. Bu yüzden kalıcı gelir bizim için çok önemli. Bu konuyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanımızla sürekli görüşüyoruz. İnşallah bayramdan sonraki süreçte, bütün Vekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, STK Başkanlarımız ve Sayın Valimizin olduğu bir Sakaryaspor masası kurarak ortak bir akılla bu konuya çözüm bulmaya çalışacağız. Bizim için şeffaflık çok önemli. Biliyorsunuz, kongrede her üç ayda bir hesapların denetlenmesi maddesini koyduk. Kalıcı gelir istiyoruz ki; bu şeffaflık ilkesine güvenerek herkes bu kulüpten gelen paranın nasıl harcandığını görsün” dedi.    Erdem YILDIRIM
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER