Cumhur Genç: Nasip değilmiş, başarısızız!

Sakaryaspor'un mevcut başkanı Cumhur Genç, kongrede takımla ilgili dikkat çekici açıklamalar yaptı

Cumhur Genç: Nasip değilmiş, başarısızız!

Açıklamalar şöyle:

NASİP DEĞİLMİŞ

"Bülent hocam ve Uğur bey hoşgeldiler. 6 Kasım'da geldik 7 ay görev yaptık. Alnımızın akıyla geldik, gideceğiz. Kongre süreci oluştuğunda Sakaryaspor 15. sıradaydı, liderle arasında 17 puan fark vardı. Play-off sürecine geldik hepimizin konsantrasyonu bozuldu. Orada Sakaryaspor'un büyüklüğünü yaşayan biri olarak söylüyorum, Sakaryaspor büyük bir camia. Burada fark etmiyoruz ama şehir dışına çıktığımızda gördük. Sakaryaspor bu şehrin en büyük sivil toplum örgütüdür ve dışardaki en büyük markasıdır. Gönül isterdi bu seriyi şampiyonlukla taçlandıralım, nasip değilmiş. İnşallah bu yıl bunları yaşamadan direk çıkarız." 

35 MİLYON TL BORÇ VAR

"Bizim için olmazsa olmaz olan şeffaflıktı, bunu sağladığımızı düşünüyoruz. Bu sene şampiyon olan Tuzlaspor'un bütçesi 30 milyondu, Manisaspor 40 milyon. Biz 15 milyonluk bütçelerle 2 yıldır buralarda olduk. Bu şehrin sırtında bir yük Sakaryaspor. Hiç bir geliri yok ve her yıl 15 milyon TL lazım. Sakaryaspor'u seven bir Büyükşehir belediye başkanı var ama rakamlar git gide büyüyor. Bu göz ardı ediliyor, bu kulübün borcu yaklaşık 35 milyon TL. Burada bir süreç var 2009 yılında BELPAŞ'tan derneğe devredildiği zaman, 5 buçuk milyon TL ile. O günün borcu bugün 3 buçuk milyon dolar yapıyor. Bugün borcumuz da yine 3 buçuk milyon dolar. Aynı yükü taşıyor takım hala."

BAŞARIZI BİR YÖNETİMİZ

"Benim önceliklerim var, hizmet yapmam lazım Sakarya'ya dese Ekrem başkan bu kulübün hali ne olacak? Bu kulübün sürdürülebilir bir yapı olması için kesinlikle sürekli geliri olması gerekir. Hiç bir kulüp başkanın vicdanına bırakılmamalı. İlerde bu kulübün kalıcı bir geliri olacağına inanıyorum. Bizim zamanımızda 9 milyon ödeme yapıldı, 4 ayı pandemi süreci. Tribün gelirimiz 3 milyon olacaktı, olmadı. Biz başarısız bir yönetimiz, şampiyon olmayan her yönetim başarısızdır benim nazarımda. Bülent Hoca ve Uğur bey iyi niyetlerinden şüphem yok. Şirketleşme olmalı, halka açılarak şirketleşme olmalı. Sakaryaspor şehrin çimentosudur, her siyasi görüşten her ırktan herkesi bir araya getiren ortak noktada buluşturan bir takım. Her yarım kalan hikaye mutlu sonla biter, inşallah yine buralarda görüşürüz"
 

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2020, 22:13
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recko
Recko - 1 ay Önce

haklısın 5 hafta sonra istifa ettirirsiniz nalbata yaptıgınız gibi alırsınız yönetimi nasılsa belediye açar transferi

SIRADAKİ HABER