Cumhur Genç'ten adaylık açıklaması...

Sakaryaspor 9 Ağustos’ta olağan genel kurul yapacak. Mevcut Başkan Cumhur Genç dün düzenlediği basın toplantısında ekonomik şartları öne sürerek aday olmayacağını resmen açıkladı.

Cumhur Genç'ten adaylık açıklaması...

sakaryayenihaber.com -

Sakaryspor Yönetimi dün Atatürk Stadı’nda basın toplantısı düzenledi. Başkan Cumhur Genç toplantı öncesinde Büyükşehir Belediye Başaknı Ekrem Yüce ile görüşme yaptığını söyledi. 9 Ağustos’ta yapılacak olağan genel kurul için kararını kamuoyunuyla paylaşan Genç aday olmayacağını söyledi. Başkan Genç, “Talihsiz bir sene yaşadık. Bugüne kadar olmayan olaylar bu sene oldu. Bu saatten sonra ne olur. Ben mali tabloyu Ekrem Başkana da verdim. 2-3 tane seçenek var hangi yoldan gidecekse. Ya Büyükşehir Belediyesi olarak bu sorumluluğun altına girilecek yani spor bu şehrin en büyük markası sahip çıkmıyorum diye bir lüks yok. Mevcut kadro ile yola devam edilebilir ya da iyi bütçeli bir takım kurularak yola devam edilebilir. Bizim gücümüz bugünkü ekonomik şartlarda yok. Bu şehrin durumunda bu işin altında kalırız, mahcup olduktan sonra da girmenin bir anlamı yok. Bu yüzden arkadaşlarımızla tekrardan konuştuk, değerlendirdik biz bu kongrede olmayacağız. Şu anki şartlarda öyle gözüküyor” dedi.

KALICI GELİR ŞART

Başkan Cumhur Genç Sakaryaspor’un bir lira gelirinin olmadığını tekrarladı ve kalıcı gelir vurgusu yaptı. Genç, “Ekonomik gücü olan takımlar başarılı oluyor. Sakaryaspor’un kalıcı gelire ihtiyacı var. Ekrem başkanımızdan otoparkları istedik. Ancak belediyenin çok borcu olduğunu ve otoparkalrdan gelengelir ile maaş ödediklerini söyledi. Kişilerin bu bu yükün altından kalkması çok zor. Kocaelispor’un otopark gelirleri var. Bandırmaspor’un keza öyle. 30 Milyonluk borç bu şehirn ödeyemeyeceği bir borç değil. Siyasi irade dgerekiyor” dedi. 

ÖZÜR DİLEDİ

Bu sezonda şampiyonluğu kaçırmanın üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Başkan Genç, “6 Kasım’da göreve gheldikten sonra en fazla puanı toplayan takım olduk. İkinci yarıda 24 puan topladık. 16’ncı aldığımız takımı play-off’a soktuk. Bu konuda başarılı olduğıumuzu düşünüyorum. Ama maalesef iki sezondur play-off’ta eleniyoruz. Şampiyonluk bir türlü nasip olmuyor” dedi. Ayrıca Ankara Demir maçı sonunda yaşanan olaylardan dolayı camiadan özür dileyen Başkan Genç, “Maçın sonunda bize yakışmayan olaylar oldu. Kendimizi tutmamız gerekiyordu. Olmadı. Bize yakışmadı. Camiamızdan özür diliyoruz” ifadelerini kullandı. Erdem YILDIRIM
 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2020, 08:22
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamil
Kamil - 4 ay Önce

Sende anladın dime bu takımdan cacık olmayacagını

SIRADAKİ HABER