Cumhur Genç ve yöneticilerin cezaları belli oldu!

Sakaryaspor-Ankara Demirspor maçı sonrasında yaşanan olayların faturası ağır oldu. PFDK dün yaptığı toplantı ile cezaları açıkladı. Başkan Cumhur Genç 145 gün ceza aldı. 

Cumhur Genç ve yöneticilerin cezaları belli oldu!

sakaryayenihaber.com - Erdem YILDIRIM bildiriyor

Play-Off çeyrek finalinde Sakaryaspor’un, Ankara Demirspor’a 2-1 yenildiği maçın ardından protokol tribününde yaşanan olayların cezası açıklandı. Maç sonu Ankara Demirsporlu yöneticilerle kavga eden Başkan Cumhur Genç’in yanı sıra yöneticiler Mücahit Hünerli, Serkan Kocasakal, kulüp görevlisi Semih Yıldırım ve maça görevli olarak giren Volkan Kahyalar PFDK’ya sevk edildişti. Dün toplanan Disiplin Kurulu Sakaryaspor’un cezaları açıkladı. 
BAŞKANA 145 GÜN CEZA
Profesyonel Futbol Disiplin Kuruludün yaptığı toplantıda cezaları açıkladı. Başkan Cumhur Genç’e rakip takım sporcusuna yönelik hakareti nedeniyle 45 gün hak mahrumiyeti ve 20 bin TL para cezası ve rakip takım idarecisine yönelik saldırısı nedeniyle 100 gün hak mahrumiyeti ve 20 bin TL para cezası olmak üzere toplam 145 gün hak mahrumiyeti ve 40 bin TL cezası verildi. Ayrıca Sakaryaspor Kulübü saha olaylarından 24 bin TL para cezasına çarptırıldı. 
 CEZALAR 
Yönetici Serkan Kocasakal, sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 21 gün hak mahrumiyeti ve rakip takım idarecisine yönelik saldırısı nedeniyle 75 gün hak mahrumiyeti cezası aldı. Yönetici Mücahit Hünerlice, rakip takım idarecisine yönelik saldırısı nedeniyle 125 gün hak mahrumiyeti ve 25 bin TL para cezasına çarptırıldı. Aynı müsabakada görevli Volkan Kahyalar, rakip takım idarecisine yönelik saldırısı nedeniyle 100 gün, Semih Yıldırım ise 75 gün hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2020, 20:17
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali d.
Ali d. - 5 ay Önce

Yenilgiye bağlı cezalar çok normal. Rakip takım oyuncusu yapmaması gereken bir şey yapmış. Başkan da üstüne alınmış

Sakaryalihafiz
Sakaryalihafiz - 5 ay Önce

Sen bir kulübün başkanısin terbiyesizlik yapan yapsın onun adamlığı o kadar uymamak lazım di ceza az daha fazla verilmeliydi her iki tarafa da

SIRADAKİ HABER