Cumhur Genç yeni dönem projelerini anlattı

Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç, katıldığı canlı yayında yeni döneme dair, Sakaryaspor'a gelir getirecek projeleri açıkladı

Cumhur Genç yeni dönem projelerini anlattı

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç, Sporyum Programı’nda gazeteciler Erdem Yıldırım, Şenol Çivicik ve Ömer Gümüşel’in konuğu oldu. Başkan Cumhur Genç, canlı yayında projeleri açıklarken hedeflerinin bu sezon play-off oynamadan şampiyonluk olduğunu söyledi.  

SASKİ PROJESİ 

6 Kasım’da ki kongrede Divan Başkanlığı yapan Enver Toçoğlu, SASKi ile anlaşma yapılarak su faturalarına 1 TL karşılığında Sakaryaspor’a gelir aktarılması önerisinde bulunarak bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’den destek istemişti. Başkan Cumhur Genç bu projeye açıklık getirerek yapılması planlanan projeyi kamuoyuyla paylaştı. Genç, “Su faturalarına Sakaryaspor için 1 TL pay almak kabul edilmeye bilir. Çünkü birçok insan için 1 TL önemlidir. Biz Sakaryaspor A.Ş. olarak sayaç okuma işine talibiz. Kuracağımız ekip ile şirket üzerinden bu işi yaparak gelir kaynağı oluşturmak istiyoruz. Sakaryaspor’un kasasına bu işten ciddi anlamda para girecektir. Başkanımız Ekrem Yüce ile görüşme halindeyiz. Ayrıca otoparklar konusunda da Başkanımız Ekrem Yüce ile görüşmemiz olacak” şeklinde konuştu.  

STAT’TAN GELİR

Başkan Cumhur Genç, stadımızın altında 25 bin metre karelik atıl alan var ve bişz burayı kullanmıyoruz. Bu alanı firmalara kiraya vererek gelir elde etmeyi düşünüyoruz. Baktığımız zaman Tırsan, Reysaş, Toyota gibi firmalar depolama alanı için yer arıyorlar. Bizde burayı onlara kiraya vererek hem atıl alan pozisyonundan çıkarıp hem de Sakaryaspor’umuza kalıcı gelir getirmiş olacağız” dedi. 

 YAŞANABİLİR BİR STAT 

Sakarya Atatürk Stadı’nın daha yaşanabilir hale getirmek istediklerinin altını çizen Başkan Genç, “Stadımızı daha yaşanabilir bir hale getireceğiz, stadın altında bulunan dükkanları açacağız ve buralar hem canlanacak hem de kulübümüz gelir kazanmış olacak. Stadın önünde bulunan boş alanlara da alış-veriş dükkanları tarzı neler yapabilir düşüncesi içerisindeyiz. Dükkan 54 mağazamız başta olmak üzere bir çok proje var. Geçen sene vir market ile görüşmüştük. Belli bir noktaya geldik. Ancak sonuna getiremedik. İnşallah bu sene olacak” dedi. 

 MALİ KONGRE OLACAK

Sakaryaspor’da kurumsallık konusunda ciddi adımlımlar atılacağını ve kulübün daha şeffaf ve düzenli bir hal alması için çalıştıklarını söyleyen Cumhur Genç, uzun yıllar sonra Mali Gebel Kurul’un yapılacağını belirtti.  Genç “Kongre yaptığım konuşmada kulübün denetlenmesi için önerge sunduk ve bu önerge tüzüğe yazıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin görevlendirdiği Mustafa Ak, kulübün denetlemesini yapacak ve 3 ayda bir resmi sitemizde yayınlanacak. Uzun yıllardır yapılmayan mali kongreyi Ocak ayında gerçekleştireceğiz” dedi. 
   
HEDEF DİREK ŞAMPİYONLUK 
Başkan Cumhur Genç, hedeflerinin play-off’a kalmadan direk şampiyonluk olduğunu söyledi. Genç, “Play-Off’la işimiz yok. Biz direk şampiyon olmak istiyoruz” dedi. Başkan Genç, kadrolarının 32 kişiden oluştuğunu ve bu sayının çok yüksek olduğunu belirtirerek sayının 26’ya düşeceğini vurguladı. Öte yandan merakla beklenen devre arası transfer yasağı sorularına ise, Başkan Genç devre arasında transfer yasağı gelmeyeceğini sözlerine ekledi.  

TESİS MÜJDESİ 

Başkan Cumhur Genç, sezon sonunda Rüstemler Tesislerini yıkıp yerine modern bir tesis yapılması için girişimlerin başladığını söyledi. Genç, “Bizim en büyük sorunlarımızdan biri tesis, bu konuyu çok önemsiyorum. Gerekli görüşmeleri gerçekleştiriyoruz, projesi çizilecek, İl Spor Müdürü Arif Özsoy ile yaptığımız görüşmemizde bu durumu kendisine aktardık. Kendisi bize 3 saha olacak şekilde Spor Toto Teşkilatı’nın desteği ile bu durumu karşılayabileceklerini belirtti. Kendisine buradan teşekkür ediyorum. Tesisin içinde bulunan ana bina artık işlevselliğini kaybetmiş durumda. Bir odada iki oyuncu kalıyor. Bu durum eski düzene göre yapılmış ancak biz içinde 40 odalı, saunası, hamamı ve fitness salonu olacak şekilde yeni bir bina yapmanın isteğindeyiz. Valimiz ve Büyükşehir başkanımız bize bu şekilde yardımcı olacak” dedi. 

Erdem YILDIRIM
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER