DAĞ BİSİKLETİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI

İlimizin ev sahipliğinde yapılan Uluslararası Dağ Bisikleti Şampiyonası MTB Cup ve Maraton Serisi başladı. Şampiyona’nın startını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi.

DAĞ BİSİKLETİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI

Uluslararası Dağ Bisikleti Şampiyonası MTB Cup ve Maraton Serisi bugün Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde başladı Şampiyonaya 30 ülkeden 250 sporcu katılıyor.

Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde gerçekleştirilen organizasyonda Bakan Kasapoğlu, start noktasına gelerek yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra damalı bayrağı sallayan Kasapoğlu, elit kadınlar yarışını başlattı.  Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP Milletvekilleri Kenan Sofuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Uluslararası Dağ Bisikleti Şampiyonası MTB Cup ve Maraton Serisi, yarın sona erecek

Yarışın başlamasının ardından tesisi inceleyen Bakan Kasapoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nin Türk sporuna hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Vadinin bisikletin yaygınlaşması adına güzel bir imkan olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu, katkıları ve yatırımlar dolayısıyla Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'na teşekkürlerini iletti. 

‘BİSİKLET SPORCULARI YETİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR’

Bisiklet yatırımlarının ülkenin diğer bölgelerinde de yaygınlaşmasını arzu ettiklerini dile getiren Mehmet Muharrem Kasapoğlu, şunları kaydetti: ”Hem organizasyonlara ev sahipliği yapma hem de halkımızın bisikleti kullanma noktasında bu tür yatırımlar gerçekten önemli. Bisiklet de tabii ki sportif anlamda çok güzel bir aktivite. Hayatımızın bir parçası olduğunda sportif bir katkı hem de uluslararası anlamda da yarışlar itibarıyla sportif bir organizasyon. Rekabeti artırmak için bisiklet sporcuları yetiştirmemiz gerekiyor. Bu sporcuların yetişeceği yerler de Ayçiçeği Bisiklet Vadisi gibi vadiler. Umarım bu tür vadileri artırma şansımız olur." 

Bakan Kasapoğlu, yarışların, 2020 yılında Sakarya'da gerçekleştirilecek Dağ Bisikleti Maratonu Dünya Şampiyonası'na bir prova niteliği taşıdığına işaret ederek, "Sakarya'nın bu ev sahipliğini en güzel şekilde yapacağını bugünkü organizasyon gösteriyor. Şimdiden ben 2020'deki organizasyon için de başarı dileklerimi iletmek istiyorum." ifadelerini kullandı. 

GENÇ ERKEKLERDE KÜRSÜ BÜYÜKŞEHİR’İN

Elit Kadınlar kategorisinde Slovenya’dan yarışa katılan Blaza Pıntaric şampiyonluğun sahibi olurken; Genç Erkekler kategorisinde ödül Salcano Sakarya Büyükşehir Belediyespor Bisiklet Takımı sporcusu Halil İbrahim Doğan’ın oldu. Genç Erkeklerde 3.’lüğü ise Okan Aydoğan elde etti. Yarışın ardından konuşan Halil İbrahim Doğan, “Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hızlı bir parkur. 2019’da da büyük hedeflerimiz var” dedi. Okan Aydoğan ise tesis için teşekkürlerini ileterek tüm yarışmacıları tebrik etti. Genç Kadınlar kategorisinde ise şampiyon Azize Bekar oldu.

ELİT ERKEKLERDE BÜYÜK HEYECAN

Başkan Zeki Toçoğlu’nun startını verdiği ve 150 ülkede canlı olarak yayınlanan Sakarya MTB Cup Elit Erkekler yarışı ise nefesleri kesti. 6 etaptan oluşan yarışların ardından altın madalyanın sahibi Timofei İvanov oldu. Başkan Zeki Toçoğlu, tarafından verilen gümüş madalyayı Martins Blums kazanırken;  bronz madalyanın sahibi ise Salcano Sakarya Büyükşehir Belediyespor’un sporcusu Anton Sintsov oldu. Ödül töreninin ardından sosyal sorumluluk projesi kapsamında Afrika’da 15 bin kişiye ulaşacak su kuyusu açıldı.

HARİKA PARKUR

Şampiyon sporcu Timofei İvanov şampiyonluğunun ardından yaptığı açıklamada, mutlu olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Bizi buraya davet edenlere teşekküre ediyorum. Harika bir parkur, harika bir organizasyon. Çok iyi buldum ve çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE