EKSİKLER TAMAMLANMADAN SAKARYA'YA MAÇ YOK

2017’de yapımı tamamlanan Sakarya Atatürk Stadı’na, turnike, revir odası ve kamera sistemi olmadığından hiçbir organizasyon verilmiyor. Federasyon yetkilileri bu eksikler tamamlanmadan Sakarya’ya maç verilmeyeceğini kulübe iletti.

EKSİKLER TAMAMLANMADAN SAKARYA'YA MAÇ YOK

TURNİKE, KAMERA, REVİR
2017 yılında yapımı tamamlanan 28 bin 154 kapasiteli Sakarya Atatürk Stadı’nın eksikleri iki yıldır tamamlanamıyor. Federasyon stattaki eksikler nedeniyle ilimize U21 milli maçı dahi vermiyor. Yeni statta turnike olmaması, revir odasının hazır olmaması ve canlı maç yayını için kamera sistemlerinin kurulmaması nedeniyle federasyon yetkilileri uluslararası organizasyonlara onay vermiyor.
SÜPER LİG U21 FİNALİ
Galatasaray ile Boluspor arasındaki 21 Yaş Altı Süper Lig grup şampiyonluğu maçı Sakarya’da oynatılmak istendi. Ancak stat uygun olmadığı için final maçı 29 Mayıs’ta Kocaeli’nin yeni stadına verildi. Süper Lig U21 maçı dahi alamayan Sakarya Atatürk Stadı, son dönemde ülkemizde yapılan statlar arasında eksikleriyle ilk sırada yer alıyor.
AVRUPA ŞAMPİYONASI
Türkiye, 2020 yılında alt kategorilerde UEFA Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Sakarya Atatürk Stadı şampiyona için aday iller arasına girerken stattaki eksikler şuan içi bu organizasyona ev sahipliği yapmaya uzak duruyor. Federasyon yetkilileri “Stadın eksiklerini tamamlayın” talimatı verirken bu eksiklerin giderilip giderilmeyeceği merak konusu.   Erdem YILDIRIM

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER