ENGELLİLERİN SAHA ÇİLESİ

Sakarya Ampute Futbol Takımı’nda saha sorunu devam ediyor. Lig maçlarını Ticaret Lisesi Futbol Sahası’nda oynayacak olan Ampute Takımı’na aynı sahada idman izni verilmiyor.

ENGELLİLERİN SAHA ÇİLESİ

 Ampute Engelliler Futbol Takımı, 5 Kasım’da başlayacak yeni sezon öncesinde saha sorunlarıyla uğraşmaya devam ediyor. Ticaret Lisesi Futbol Sahası’nı lig maçlarını oynamak için büyük bir uğraş sonunda almayı başaran Başkan Sinan Panta şimdi idman yapacak saha bulamıyor. 2 sezondur hem idmanlarını hem de lig maçlarını Ticaret Lisesi Futbol Sahası’nda yapan Ampute Takımı’na bu sezon ise idman yapmak için izin verilmedi.

Ampute Futbol Takımı’na karşı yapılan bu davranışlara büyük tepki gösteren Başkan Sinan Panta böyle devam etmesi halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a giderek bu sorunları dile getireceğini söyledi. Panta, “Engelli vatandaşlarımızın spor yapmasına izin verilmiyor. Ama bu iş böyle gitmez. Cumhurbaşkanımıza kadar çıkacağım ve derdimi anlatacağım. Gerekirse takımı ligde bile çekebilirim” dedi.  Erdem YILDIRIM
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER