Ertekin’den flaş açıklamalar

Sakaryaspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin Sporbox Tv’ye konuk oldu. Tecrübeli teknik adam çarpıcı açıklamalar yaparak Sakaryaspor taraftarına şampiyon olacaklarının mesajını verdi.

Tecrübeli teknik adama “Mevcut futbol sisteminde devrim niteliğinde bir değişiklik yapmak isteseydiniz neyi değiştirirdiniz?” sorusuna şöyle cevap verdi: “Kulüplerde bir sistem kurulmadığı sürece bu hengame devam edecek. Ben Türk futbolunda mutlaka kulüplerin bir sisteme dayalı yönetilmesi gerektiğini iddia ediyorum. Hem yönetim bazında hem teknik heyet bazında hem futbolcu bazında inanılmaz değişkenlikler oluyor ne yazık ki! Elimde böyle bir koz olsa değişkenlikleri azaltıp doğru bir sistemde çalışmak isterdim. Kulüpler hem futbolcu hem yönetici hem de futbolcu olarak en az 3 yıl çalışsa Türk futbolunda daha çok başarı yakalanır.”

ŞAMPİYONLUK

Sakaryaspor taraftarına ise Ertekin şu ifadelerle seslendi: “Sakaryasor şampiyonluk bekliyor. Taraftarıyla yönetimiyle, futbolcusuyla. Bizde buna teknik heyet ve futbolcular olarak karşılık vermek istiyoruz. Sezon sonunda arzuladığımız hedefe ulaşırız ve önümüzdeki yıl bir üst ligde oluruz.”

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 20:08
banner3
YORUM EKLE