FLAŞ KARAR… Lig formatı değişti

Spor Toto Gelişim Ligleri’nin formatı ve başlayacağı tarihle ilgili Türkiye Futbol Federasyonu kulüplere yazı gönderdi. Koronavirüs salgınının yeniden artması nedeniyle liglerin başlama tarihi ertelendi.

FLAŞ KARAR… Lig formatı değişti

Sakaryaspor Altyapı Genel Koordinatörü Murat Balaban, “Normalde 18 Eylül’de liglerin başlamasını bekliyorduk. Ancak TFF’den yeni bir yazı geldi. Liglerin formatının değiştiği belitrildi. NE zaman başlayacağı ve liglerin hangi formatta oynatılacağı konusunda net bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki hafta grupların belli olacağını öğrendik. Sanıyorum grupların belirlenmesiyle de lig formatı ve tarihi netlik kazanır. Federasyon ligleri oynatmak istiyor. Bizde şuan beklemedeyiz” dedi.  

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizde ve dünyada etkileri devam etmekte olan Covid-19 salgın hastalığının seyri, hastalığa bağlı Sağlık Bakanlığımızın aldığı tedbirler ve uyguladığı talimatlar ile Sağlık Kurulumuzun önerileri çerçevesinde Spor Toto Gelişim Ligleri'nin yeniden planlanması kararlaştırılmıştır.
Mevcut Gelişim Ligleri'nde yer alan kulüplerimizin, bulundukları liglere ilişkin gelecek sezonlara ait münhasır hakları saklı kalmak kaydı ile, 2020-2021 sezonunda Gelişim Ligleri farklı bir formatta oynatılacak olup, müsabaka sistemi ve müsabakaların yaş ve liglere göre statüleri ile başlangıç tarihleri gelişen şartlar doğrultusunda yapılacak çalışmaların neticesinde açıklanacaktır.

banner3
YORUM EKLE