Futbolcu performansları sezon başına döndü

19 Mart’tan bu yana evde çalışma yapan futbolcular için bu idman yeterli değil. Oyuncular bu süreçte performans olarak sezon başına dönüş yaptılar. 

Futbolcu performansları sezon başına döndü

EVDEN ÇALIŞMA
Dünyada hayatı olduğu gibi futbolu da durduran koronavirüs salgını etkisini sürdürürken, futbol kulüpleri de futbolcularını fiziksel olarak iyi durumda tutmak için bireysel programlarla çalışmalar yaptırıyor. TFF, 19 Mart’ta tüm liglerin ertelendiğini duyurmuştu. Sakaryasporlu futbolcular 19 Mart’tan bu yana evde kendilerini izole ederken bir yandan da bireysel kuvvet çalışmaları yapıyor. Bu çalışmaların en büyük faydası ise futbolcuların kilo almalarını önlemek.
YETERLİ DEĞİL
Evde çalışma yapan futbolcular için bu idmanlar yeterli değil. Haziran aynın ilk haftasında başlaması planlanan ligler öncesinde tüm futbolcular adeta performans olarak sezon başına dönüş yaptılar. Teknik Direktör Şaban Yıldırım, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada “Oyuncular 15 günlük idman uzaklığıyla sezon başına döndü. 5-6 hafta yeni bir çalışma süreci gerekiyor” ifadelerini kullanmıştı. 
ÖNCE SAĞLIK GERİSİ KOLAY
Sakaryasporlu futbolcular başta olmak üzere teknik heyet öncelik olarak ülkemizin bu salgından kurtulmasını ümit ediyor. Futbolcular “Önce ülke olarak koronavirüs salgınından kurtulalım ve sağlıklı bir ortama kavuşalım. Gerisi kolay. Sahaya indikten sonra çalışarak eksiklerimizi kapatırız. Şu an tek isteğimiz sağlıklı bir hayat” yorumunu yaptılar. 
Yeşil-Siyahlı futbolcular karantina günlerinde evde spor yaparak form tutmaya çalışırken bu anları sosyal medya hesaplarından takipçileriyle paylaşıyor. Erdem YILDIRIM

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER