GÖZ GÖRE GÖRE 1.5 MİLYON BORÇ BIRAKILDI

Cevat Ekşi başkanlığındaki yönetim bir önceki dönemden hiç ders almadı! Takıma maçbaşı parası yerine galibiyet primi ödeyen yöneticiler, Sakaryaspor’a 1.5 Milyon TL borç bıraktı.

GÖZ GÖRE GÖRE 1.5 MİLYON BORÇ BIRAKILDI

GÜRSES DÖNEMİ
2017-2018 sezonunda İsmail Gürses yönetiminin yaptığı aynı yanlışı Cevat Ekşi başkanlığındaki yönetim yaptı. Yüksek maliyetli oyuncuları transfer eden ve maçbaşı ödemesi yapmak yerine galibiyet primleriyle sezonu tamamlayan İsmail Gürses yönetimi Sakaryaspor’a 3.5 Milyon borç bırakarak transferin kapanmasına sebep oldu. Gürses döneminde paraları ödenmeyen oyuncular federasyona başvurarak Sakaryaspor’un transfer yapmasına engel oldu.
AYNI YANLIŞ
İsmail Gürses döneminde görev alan Cevat Ekşi, Cumhur Genç ve Hüseyin Aydınlı 2018-2019 sezonuna yönetim oluşturarak Sakaryaspor’u yönetmeye talip oldu. Sezon başında Gürses dönemine göre daha mütevazı bir kadro oluşturan Cevat Ekşi yönetimi, futbolcu ödemeleri konusunda aynı yanlışları tekrarladı. Peşinat ve galibiyet primleriyle sezonu tamamlayan yönetim maçbaşı ödemelerini bile bile yapmayarak Sakaryaspor’a 1.5 Milyon TL daha transfer borcu bıraktı. Bu sezon takıma yaklaşık 2 Milyon TL’lik galibiyet primi ödendi. Geçmiş dönemden ders alamayan yöneticiler Sakaryaspor’un üzerine bir borç yükü daha yükledi.
5 MİLYONA ÇIKTI
Sakaryaspor’da şimdi yeni sezon öncesinde tablo karanlık. Transfer tahtasının kapalı olduğu Sakaryaspor’da, son iki sezonda futbolculara yapılan borç 5 Milyon TL’ye ulaştı. Yönetim, İsmail Gürses döneminden 3.5 Milyon TL, kendi dönemlerinden ise 1.5 Milyon TL futbolcu borcu olduklarını açıkladı. Yeni sezon öncesinde bu 5 Milyon TL’lik bu borcun nasıl ödeneceği büyük bir soru işareti.    Erdem YILDIRIM

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7

banner6