Gözümüz zirvede… Şampiyonluk istiyoruz

Teknik Direktör Serdar Bozkurt, Kırklarelispor ile Pazar günü deplasmanda oynayacakları müsabakanın kolay olmayacağını ifade etti. Bozkurt, ilk hedeflerinin de direkt şampiyonluk olduğunu söyledi.

Gözümüz zirvede… Şampiyonluk istiyoruz

sakaryayenihaber.com-Şenol ÇİVİCİK

KOLAY OLMAYACAK

Sakaryaspor Teknik Direktörü Serdar Bozkurt, Kırklarelispor ile Pazar günü deplasmanda oynayacakları müsabakanın çok zorlu geçeceğini söyledi. Bozkurt, “4 günde 2 maç yapacağız. Kırklareli kolay kolay mağlup olmuyor. Maçları genelde kısır geçiyor. Çok kapanan bir takım. Son haftalarda da aldıkları galibiyetler onları da potaya soktu. Maçlarını izledik. Ona göre bir oyun planı kurup sahaya kazanmak için çıkacağız. Tabi ki kolay olmayacak. Onlar da şampiyonluğu kovalıyor. Kırklareli daha zorlu olacak. Vanspor daha açık oynayan bir takım. İki maçı da almak istiyoruz. Ondan sonra çok zorlu 2 deplasmanımız olacak. Pazar ve Sivas deplasmanları. Sivas’ta da buzlu bir saha bizi bekleyebilir. Kırklareli’nde de karlı bir hava bekleniyor. Neyle karşılaşacağımızı da bilemiyoruz. Çok ağır sahalarda da oynanabilir maçlarımız. Bunlar da skorlara etki ediyor tabii ki” dedi.

FAYDALANACAĞIZ

Kadroda yer oyuncuların tamamından en iyi şekilde faydalanmak istediğini belirten genç teknik adam, “Oyuncularımızın hepsinden faydalanmak istiyoruz. Çok özverili çalışıyorlar. Fiziksel sıkıntılarımız var bunları aşmaya çalışıyoruz. Daha hazır hale geldikçe futbolcular istediklerimizi daha rahat yapacaklar. Berk ile Aziz’in ufak tefek sorunları vardı ama büyük bir durum yok. Antrenmanlar biraz ağırlaşınca bu gibi sorunlar çıkabiliyor. Biz de o ayarı iyi yapmaya çalışıyoruz. 3 günde bir maç olunca daha da zorlu oluyor. Futbolcular iyi çalışıyor. İstekleri ve arzuları var. Fizik açıdan da düzelince daha iyi olacaklar. Oyun anlamında zaman zaman istediklerimizi yapabiliyoruz. Geri dönüşlerde sorun yaşıyoruz. Fiziksel sıkıntılar oluyor yoksa topla oynamamızda bir sorun yok. Oyuncularımızın çoğu potansiyellerinin altında oynuyor. Bunu yukarı çıkarmaya çalışıyoruz. Oğuzhan yetenekli bir oyuncu, Alpay diri bir oyuncu. Canberk çok fazla özelliği olan bir oyuncu. Öğrenime açık bir oyuncu. Bizi de dinliyor. Hasan Bilal, Devrim de yetenekliler. Bunlardan maksimum verimi almaya çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

KAZANMAK İSTİYORDUK

Eyüp maçını biz kazanmak için gittiklerini ancak bunu başaramadıklarını ifade eden Teknik Direktör Bozkurt, “Kazansaydık farklı bir nokta olurdu. Biz Eyüp’ü kovalayalım derken başka bir yere kayabiliriz. O yüzden maç maç bakacağız. 4-5 maçlık bir seri yakalamamız gerekiyor. Rüzgarı arkasına almış bir Eyüpspor var. Kadro derinlikleri var. Yönetim de orada oyuncuları fazlasıyla ayakta tutuyor. Maddi açıdan çok rahatlar. Araba primleri falan veriliyor. Bu nedenle oynamayan oyuncu da problem etmiyor durumu. Takımlar daha henüz belli değil. Kim düşecek, kim çıkacak, kim play-off oynayacak daha belli değil. Ama bildiğimiz bir şey var ki o da ikinci yarılar liglerde hep daha zor olmuştur. Her takım maç kaybedecektir. Bir kere play-off’un dışında kalma gibi bir düşüncemiz falan yok. Gözümüz zirvede, direkt şampiyonluk istiyoruz. Ama olmazsa da ona göre bir düşünce belirleyeceğiz” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE