Hakemler sınavı geçti

Merkez Hakem Kurulu’nun 2.Bölge Atletik Testi, Yeni Atletizm Pisti’nde yapıldı. 6 ilden 108 hakemin ter döktüğü sınav sonunda başarılı olan hakemlerin performansı yeni sezon öncesi performanslarıyla MHK’nin yüzünü güldürdü.

Hakemler sınavı geçti

Merkezi Hakem Kurulu’nun 2.Bölge Atletik Testi ilimizde düzenlediği performans sınavı Yeni Atletizm Pisti’nde yapıldı.  İlimizden 28 hakemin katıldığı sınava, Kocaeli’nden 42, Eskişehir’den 28 Yalova’dan 10, Bilecik’ten 5 ve diğer illerden 5 hakem olmak üzere toplam 108 hakem katıldı. Merkez Hakem Kurulu üyesi ve 2’nci Bölge Sorumlusu Yunus Yıldırım ve Bölgesel Hakem Kurul üyesi ve 2’nci Bölge Sorumlusu Hakan Sivriservi ve bölgesel kurul üyesi Aytekin Durmaz yönetiminde yapılan sınavda hakemler ter döktü.  Sınavda İl Hakem Kurulu Başkanı Özgür Aygün, ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Kocaeli il hakem kurulu başkanı Orhan Gönen, Eskişehir il hakem kurulu başkanı Nihat Karaca, Yalova İl Hakem kurulu başkanı Serdar İla, Bilecik İl Hakem kurulu başkanı Sedat Kara hazır bulundu. Sınav sonunda hakemler sıcak havaya rağmen performanslarıyla yüzleri güldürdü. 


DERNEK BİNASINA ÖVGÜ
Performans sınavı için ilimiz gelen MHK hakem kurul üyesi ve 2’nci Bölge Sorumlusu Yunus Yıldırım, tesislere geldiğinde karşılaştığı görüntüye hayran kaldı. Türkiye’de daha önce böyle bir tesisle karşılaşmadığını ifade eden Yıldırı, “Hakem ve Gözlemciler Derneği binasına hayran kaldım.. Daha önce Türkiye’de böyle bir tesisle karşılaşmadım. Sakarya’da hakemlere yapılan yatırım üst seviyede olduğu ortada. Başta İl Hakem Kurulu Başkanı Özgür Aygün ve yetkililere Sakarya’ya böyle bir tesisi kazandırdıkları için teşekkür ediyorum. Sakarya hakemliği son yıllarda gayet başarılı bir noktada ve bu noktaya ulaşması için emeği geçen herkesi kutluyorum’’ dedi.


GURUR YAŞIYORUZ
İl Hakem Kurulu Başkanı Özgür Aygün hakem performans sınavının ilimizde yapılmasının haklı gururunu yaşadığını belirtti. Başkan Aygün, “İlimizde düzenlenen performans sınavına ev sahipliği yapıyoruz ve bu konuda haklı gurur yaşıyoruz. MHK kurul üyesi ve 2’nci bölge temsilcisi Yunus Yıldırım Hakan Silviservi ve diğer kurul üyelerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Son yıllar da ilimiz hakemliği için başarılı durumları yaşıyoruz. Bu başarıda hepimizin payı var, yeni açılan bu tesisimiz ilimiz için bir şans ve bu şansı doğru şekilde kullanarak daha da başarılı noktaya gelmek istiyoruz. Bugün bu sınava katılan MHK üyelerine, ASKF başkanı Yaşar Zımba’ya ve bu sıcak havada ter döken bütün hakem arkadaşlara teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.  Furkan KARAKUZU

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER