'HALİME ŞÜKREDİYORUM'

Dünya Supersport Şampiyonası'nın Fransa'da düzenlenen 10. ayağının sıralama turlarında kaza yaparak sakatlanan Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, şuan ki haline şükrettiğini söyledi.

'HALİME ŞÜKREDİYORUM'
banner24

ÇOK ZARAR GÖRDÜM
Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın Fransa'da düzenlenen 10. ayağının sıralama turlarında, kariyerinde en çok zarar gördüğü kazayı yaşadığını belirtti. Kazada bel ve kalçasında oluşan kırıklar nedeniyle tedavi gördüğü Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesinden ayrılarak Sakarya'daki evine geldi. Yürüteçle hareket eden Kenan Sofuoğlu, "Şu an Katar yarışına çıkmam olası gözükmüyor ama belki İspanya'dan gelecek iyi bir haber bize Katar'daki yarışa çıkma umudunu, gücünü, enerjisini ve motivasyonunu verecek." dedi.
HALİME ŞÜKREDİYORUM
Milli motosikletçi, Türkiye'ye geldiğinde doktorların 5-6 haftalık yatakta tedavi süreci öngörmesine karşın, 2-3 gün sonra güçlendiğini hissettiğini söyledi. Kazadan bir hafta sonra baston yardımıyla ayağa kalktığını ifade eden Sofuoğlu, "Doktorlar daha sonra eve çıkmama müsaade etti. Bir sporcu için çok iyi giden bir sezonda böyle bir sakatlık yaşamak çok üzücü. Sezon başında da bir sakatlık geçirmiştim, tam iyileşemeden yarışlara başladım ve şampiyona liderliğine kadar yükseldim. Şampiyonluk bizim gibi görünürken ummadık bir kazayla bu hale geldim. Halime şükrediyorum, şu an oturabilmek bile benim için büyük nimettir” dedi.
SÜRPRİZ BEKLEYECEĞİM
Kenan Sofuoğlu, gönlünün İspanya yarışına çıkmak olduğunu ancak bunun mümkün olmadığını belirtti. Sofuoğlu, “Şampiyonluk şansım devam ediyor. Rakibim, Fransa'da katılamadığım yarışta dördüncü oldu. Çok fazla puan alamadı ama şu anda liderliğe o çıktı, aramızda 9 puan var. Benim bu sezonu şampiyon olarak kapatmam için İspanya yarışını beklemem gerekiyor. Rakibim bu yarıştan puan çıkaramadığı takdirde Katar'da yarışıp onu geçersem bir şampiyonluk şansı doğuyor. Umutları yitirdik diyemem. Artık çok zor, rakibimin yapacağı bir hataya bakıyor. Bekleyip göreceğiz. 9 yarışxın 4’üne çıkamadım. Katıldığım 6 yarışını birinci, 1’ini ise ikinci olarak tamamladım. Böyle kötü bir sezonu şampiyonlukla tamamlarsam çok mutlu olurum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21