"Hedefim dünya şampiyonluğu"

Dünya Superbike Şampiyonası'nda mücadele eden Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, yeni sezon öncesi iddialı. Razgatlıoğlu, “Seneye çok güzel işler yapacağım. Tek hedefim, Dünya Superbike Şampiyonası'nda şampiyon olmak” dedi.

"Hedefim dünya şampiyonluğu"

Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu,  yeni sezon öncesinde hedeflerini açıkladı. AKP Sakarya Milletvekili aynı zamanda da Dünya Supersport şampiyonu eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu ile Yamaha Türkiye Genel Müdürü Bora Berker Cansever ile bir toplantı düzenleyen Razgatlıoğlu, “PATA Yamaha takımıyla 2 sezonluk anlaşma yaptım. Geçen sene bu takımda olmayı hayal ediyordum. Bu sene hayalim gerçek oldu. İlk test sürüşünde kendimi daha iyi hissettim. Daha güzel işler yapacağıma inanıyorum” dedi.

ÜZREMİDE BASKI VAR

Bir fabrika takımı adına mücadele ettiği için heyecanlı olduğunu da söyleyen Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, üzerinde baskı olduğunu söyledi. Razğatlıoğlu,  “Üzerimde bir baskı var. Üst üste 5 sezon tek başıma yarıştım. Şimdi takım arkadaşım var. Her yarışta en iyisini yapmak zorundayım. Buna alışacağım. Testlere başladık. Motor çok hafif ve ufak. Elektroniği çok güzel çalışıyor. Seneye çok güzel işler yapacağım. Tek hedefim, Dünya Süperbike Şampiyonası'nda şampiyon olmak” ifadesini kullandı.

TOPRAK’A GÜVENİM TAM

AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Toprak Razgatlıoğlu'nun önemli başarılar elde ettiğine vurgu yaparak, en büyük takıma imza attıklarını söyledi. Sofuoğlu, “Toprak'ın, Yamaha'da olması kolay değildi. Dünyanın en büyük takımına bir Türk sporcunun transfer olması zor. Burada birçok kişinin emeği var. Bir Türk sporcuyu futbolda Real Madrid ve Barcelona nasıl transfer ediyorsa, biz de Toprak'ı motor sporlarında böyle bir takıma koyduk. Çok şükür en büyük takıma imza attık. Toprak'ın başarısı Türkiye'yi motor sporlarında daha iyi yerlere taşıyacaktır. Toprak'ın 2020 Dünya Superbike Şampiyonası'nda mutlu sona ulaşarak tarihin en genç şampiyonu olmasını hayal ediyorum" şeklinde konuştu.  Mustafa ERKAYA

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER