Herkes transfer bekliyordu…

Sakaryaspor yönetimi, transferi açma çalışmalarında şok bir haberle sarsıldı. Yönetimin karşısına 2006 yılında forma giyen Alişen Kandil’in 1.5 Milyon TL’lik alacağı çıktı. Yaşanan bu gelişme sonrası yönetim hukuki süreci başlattı.

Herkes transfer bekliyordu…

1.5 MİLYONLUK

Sakaryaspor’da transferi açma çalışmalarını sürdüren yönetim şok bir haberle sarsıldı. 2006 yılında yeşil-siyahlı takımda forma giydiği dönemde tesislerde uğradığı saldırı sonucu gözünden yaralanan ve yaşanan bu gelişme sonrasında Sakaryaspor’u federasyona veren Alişen Kandil’in dosyası yönetimin önüne geldi. O dönemde 600 bin TL’yi bulan dosyanın uzun zaman bakılmaması ve unutulması sonrasında yaklaşık 1.5 Milyon TL’yi bulduğu ve yasaklı dosyalar arasına girdiği öğrenildi.

HUKUKİ SÜREÇ

Transferi açmak için gerekli 900 Bin TL üzerine gelen bu borç sonrasında ödenecek paranın 2.5 Milyon TL’yi bulması nedeniyle büyük şok yaşayan Başkan Cevat Ekşi’nin girişimlerine başladığı öğrenildi. Alişen Kandil olayının hukuki bir süreç olduğunu ve yasaklı dosyalar arasına girmemesi gerektiğiyle ilgili hukukçularla görüşmelerde bulunan ve olayın çözülmesi ardına yoğun mesai harcayan Başkan Ekşi’nin bu durumu hallederek hem transferi açmayı hem de kulübü önemli bir borçtan kurtarmayı planladığı öğrenildi.

YILDIRIM’IN DOSYASI ONANDI

Sakaryaspor’da alacakları nedeniyle kulübü federasyona veren ve dosyası gelen Şaban Yıldırım için yapılan itirazın sonucu belli oldu. Tahkim Kurulu yaptığı inceleme sonrasında alınan kararda bir sorun olmadığını belirterek Sakaryaspor’un itirazını reddetti. Bu durum sonunda yeşil-siyahlı ekibimiz, Şaban Yıldırım’a 400 Bin TL ödemek zorunda kalacak.

Şenol ÇİVİCİK

YORUM EKLE