banner67

İlk yarıda fiyasko!

Yeşil-Siyahlı ekibimiz yüksek maliyetle kurduğu ve şampiyonluk hedefiyle başladığı sezonun ilk yarısında liderin 12 puan gerisinde kaldı! Sakaryaspor’da yönetim ve futbolcular performanslarıyla hayal kırıklığı yarattı!

İlk yarıda fiyasko!

sakaryayenihaber.com-Şenol ÇİVİCİK

EKŞİ SINIFTA KALDI

Sakaryaspor, Misli.com 2.Ligin ilk yarısında gösterdiği performansla beklentilerin çok altında kaldı. Sezon başında şampiyonluk iddiasıyla yüksek maliyetlerle kadro kuran ve iddialı açıklamalarda bulunan Başkan Cevat Ekşi, ne takımdaki kaosu ne de ilk yarı boyunca gösterilen kötü gidişi engelleyemedi! Sezon başında 17 transfere imza atan Ekşi’nin, yanlış transfer politikası ve oyuncu seçimi de yüzünü vakit kaybetmeden gösterdi! Ekşi’nin kadroya kattığı isimlerden sadece Ali Özgün ile Muhammet Reis takıma tam olarak katkı verirken, bir çok isim ise performanslarıyla sınıfta kaldı! Futbolcu seçimlerinin yanı sıra Başkan Ekşi ve kurmayları da son yıllardaki furyaya ayak uydurarak 19 haftalık ilk yarıyı tek teknik adamla  tamamlayamadı!

VASAT PERFORMANS

Yönetimin yaptığı hataların yanı sıra yeşil-siyahlı futbolcularda performanslarıyla tam bir fiyasko oldu! Gruptaki bir çok takımın maliyetinin toplamından iki kat fazlaya oluşturulan Sakaryaspor kadrosu ilk yarı boyunca ne takım olmayı başarabildi ne de beklenen futbolu sahaya yansıtarak beklentilere olumlu cevap verdi. Yeşil-Siyahlı takımda bir çok yeni transfer salgın nedeniyle taraftarın tribünlerde olmamasından dolayı Sakaryaspor’un büyüklüğünün farkına varamazken, oyuncuların bazıları da performanslarıyla da Sakaryaspor formasının ağırlığının altında ezildiğini de açıkça ortaya koydu.

BAŞARISIZLIK ORTADA

Sakaryaspor’da yönetim ve futbolcuların bu kötü performansı ilk yarının sonunda takımın liderin 12 puan gerisinde kalmasını sağladı! Grupta ilk yarı boyunca maddi olarak çok büyük sıkıntı yaşanmasa da manevi olarak bu sezon ne yönetim, ne de yeşil-siyahlı futbolcular, Sakaryaspor’da istenen grafiği sergileyemedi! Yeşil-Siyahlı taraftarlarda, salgın nedeniyle maçlara gelemese de yönetim ve futbolcuların başarısızlıklarına sosyal medya aracılığıyla tepki göstermekten kaçınmadı. Yaşanan bu kaos ortamı Sakaryaspor’un 2.Lig’de dördüncü yılında da direkt şampiyonluk hedefinden daha ilk yarıda koparak palya-off hesapları yapmasına yol açmış oldu. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 15:53
YORUM EKLE