İnternet üzerinden karate antrenmanı yapıyorlar

Bugüne kadar karate de önemli başarılara imza atarak, ilimize sporda  önemli başarılar kazandıran Kobaş Karate, yine bir ilke imza attı. Kobaş Karate, korona nedeniyle genç sporcularına internet üzerinden antrenmanlarına devam ediyor

İnternet üzerinden karate antrenmanı yapıyorlar

İlimizin spor camiasına önemli isimler kazandırarak, büyük başarılara imza atan Kobaş Karate durmak bilmiyor. Gençlik ve Spor Bakanlığının, korona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında sportif faaliyetlere ara verileceğini duyurmuştu. Bu kapsamda Kobaş karate, eğitim tesislerini virüse karşı dezenfekte ederken, öğrencilerinin de antrenmanlarında geri kalmaması amacıyla yeni bir uygulamaya geçti.

UZAKTAN EĞİTİM
Korona virüsüne karşı önlemler nedeniyle antrenmanlarını yarıda bırakmak zorunda kalan sporcular için Kobaş Karate, Milli Eğitim Bakanlığı gibi öğrencilerine uzaktan eğitime başlattı. İnternet üzerinde öğrencilerine Skype programı ile ulaşan antrenörler, haftada  üç gün gün 50’ye yakın sporcusuna hocaları nezaretinde antrenman yaptırıyor.  Eğitimler internet üzerinden bir saat olarak veriliyor.
ÜÇ KUŞAK
İ
nternet üzerinden antrenmanlarına devam eden Kobaş Karate sponcuları eğitimlerine Alt Gruplar, Üst Gruplar ve Kata Grubu olarak devam ediyor. İnternet üzerinden antrenörlerinin  talimatlarını uygulayan sporcular böylelikle, evlerinde de spor yapabiliyorlar. Kulüp Baş anternörü Fatih Aksoy, "Bu uygulamamız ile sporcu arkadaşlarımızın evlerinde de antrenman yapmalarını sağlıyoruz. Uygulamamız aynı zamanda sporun her yerde ve her zaman yapılabileceğinin bir göstergesi oluyor” ifadelerini kullandı.

banner3
YORUM EKLE