İrem Durmaz iddialı: "Hedefim Dünya Şampiyonluğu"

Hendek Belediyesi Karate Takımı’nı milli sporcusu İrem Durmaz, Şili’de yapılacak Gençler-Ümitler ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası öncesinde evinin kapılarını Yenihaber’e açtı. Ülkemizi ilk kez Dünya Şampiyonası’nda temsil edecek olmanın heyecanını yaşayan İrem, altın madalyayı kazanacağının sözünü verdi. 

İrem Durmaz iddialı: "Hedefim Dünya Şampiyonluğu"

7 yaşında karateye başlayan İrem Durmaz, 12 yıllık spor hayatında büyük başarılara imza attı. İlk kez Dünya Şampiyonası’nda boy gösterecek olan İrem Durmaz, şampiyona öncesinde duygularını Yenihaber Gazetesi'nden Şenol Çivicik ile paylaştı. Baba Esen Durmaz, anne Zübeyde Durmaz, kardeşler Simay ve Zeynep, milli antrenörümüz Nurkan Kayacık bizlere mükemmel bir ev sahipliği yaptı. Şimdi söz İrem Durmaz’da… 
İLK DENEYİMİM OLACAK
İlk kez Dünya Şampiyonası’na katılacak olmanın heyecanını yaşayan İrem Durmaz, “Karateye 7 yaşında başladım. 12 yıldır sporun içindeyim. Türkiye’de çeşitli şampiyonluklarım var ancak uluslararası müsabakalarda başarım yok. Şili’de ilk kez Dünya Şampiyonası heyecanı yaşayacağım. Şampiyonada yer almam da zor oldu. Türkiye Şampiyonası’nda ilk 4’te olmama rağmen milli takım seçmelerini geçerek kadroya katıldım. Bunun için 61 kiloda Türkiye şampiyonu Fatma Naz’ı geçmem gerekiyordu ve geçtim” dedi. 

AİLEM HEP YANIMDA OLDU 
Durmaz ailesinin üçüz kızlarından olan İrem Durmaz gibi kardeşi Simay Durmaz’da karateyle ilgileniyor. Baba Esen Durmaz ile anne Zübeyde Durmaz’ın destekleri bir hayli fazla. Aile desteğinin başarısında büyük olduğunu söyleyen İrem Durmaz, “Ailem benim için önemli. Onların desteğiyle buralara kadar geldim. Bu şampiyonada onların yüzünü güldürmek istiyorum” dedi. 
KAYACIK’A ÖVGÜLER
Antrenörü Nurkan Kayacık’tan da övgüyle bahseden milli sporcu İrem Durmaz, “Nurkan hocam benim ikinci babam gibi. Beni benden iyi tanıyor. Buraya kadar geldimse onun sayesinde geldim. Üzerimizde çok büyük emekleri var” ifadesini kullandı. 
İDOLÜM BÜŞRA TOSUN
Milli karateci İrem Durmaz, karatede kendisinin idolü olarak Büşra Tosun’u gördüğünü belirterek, stil olarak ise milli karateci Merve Çoban’ı örnek aldığını söyledi. Durmaz, “Büşra Tosun benim en büyük idolüm. Hem karate hem de insanlığıyla tam bir sporcu. Bende onun gibi olmak istiyorum. Umarım bunu başarırım” dedi. 
YENEMEYECEĞİM KİMSE YOK
Şampiyona öncesinde heyecanının da tavan yaptığını belirten İrem Durmaz, “Dünya şampiyonasına hazırım. Müsabakalarda heyecan yapmadığım takdirde başarılı olacağıma inanıyorum. Şampiyonada tüm rakipler zor ancak kilomda en güçlü aday Fransız sporcu olarak gözüküyor. Kendim gibi olursam ve sakin kalırsam yenemeyeceğim kimse yok” dedi.  
ALTIN MADALYA İSTİYORUM
İrem Durmaz, Şili’de yapılacak şampiyonada hedefinin altın madalya olduğunu söyledi. İrem “Ben hiçbir zaman vazgeçmem. En büyük özelliğim bu. Şampiyonada da buna güveniyorum. 12-6 geride olduğum maçlarda bile 13-12 kazandığım oldu, kendime inancım çok yüksek altın madalyayı istiyorum” dedi. Doğum gününde arkadaşlarının aldığı boks eldivenlerinin de kendisinde yerinin ayrı olduğunu söyleyen İrem, “Ailemin ve arkadaşlarımın duaları beni başarıya taşıyacak. Buna inanıyorum” ifadesini kullandı. 

‘Heyecanına yenik 
düşmezse altın 
madalya gelecek’

Hendek Belediyesi ve Milli takım antrenörü Nurkan Kayacık, sporcusu İrem Durmaz’a övgüler yağdırarak, kariyeri boyunca en çok uğraştığı sporcusu olduğunu ifade etti. Kayacık,. “Gücünde, tekniğinde ve fiziğinde hiçbir sorun yok, heyecanına yenik düşmezse başarılı olacağına kesin gözüyle bakıyorum” dedi. 
TESİS EKSİKLİĞİ 
Hendek’teki tesis eksikliğinden de bahseden Nurkan Kayacık, kulübe yazılmak için sırada bekleyen 87 sporcu olmasına rağmen alamadıklarını söyledi. Kayacık, “Hendek başta olmak üzere ülkemiz yeterli tesis yok. Tesisler olması durumunda daha başarılı sporcular kazandırılacak. Bu dediklerim sadece karate için geçerli değil. Tüm branşlar için. Hendek Belediye Başkanımız Turgut Babaoğlu bu konuda çalışmalarını sürdürüyor. Umarım kısa sürede ilçemizde güzel şeyler olacak” ifadesini kullandı. 
 

Şenol ÇİVİCİK

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 11:46
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER