İşte transfer için ihtiyacımız olan para!

Geçmişteki borçlar Sakaryaspor’un peşini bırakmıyor. Şu an TFF’de transfere engel 2 Milyon 346 bin TL’lik borç var. 2 Milyonluk Vergi ve SGK borcu eklenince tablo bir hayli karanlık!

İşte transfer için ihtiyacımız olan para!

TABLO VAHİM

Sakaryaspor’da başarısızlıkla sona eren sezonda iki kez transfer tahtası açılmıştı. Sezon başında ve devre arasında transferi açmak için yaklaşık 12 Milyon para ödendi. Yeni sezon öncesinde Sakaryaspor’da tablo yine vahim. Bu sezonda mevcut kadroya 3 Milyona yakın borç bulunuyor.

TFF’DE Kİ DOSYALAR

Sakaryaspor’un TFF’de dosya sayısı ise şimdilik 6. Ferhat Yazgan 1 Milyon 66 bin TL ile en fazla alacağı olan futbolcu. Abdullah Ercan (96 bin 100 TL), Savaş Taga (46 bin 911 TL), Hakkı Can Aksu (108 bin 975 TL), Tevfik Köse (264 bin 300 TL), Ali Fırat Okur (150 bin 502 TL). Ayrıca geçen sezon Bursa’da oynanan final maçında taraftarın stada verdiği zararın faturasın 518 bin 31 TL. Abdülazi Solmaz ile Ahmet Sabri Fener’in de alacakları nedeniyle TFF’ye başrvurduğu biliniyor. Bu dosyalara yeni isimlerin eklenmesine kesin gözüyle bakılıyor.

VERGİ VE SGK BORCU

Futbolcu alacaklarının yanı sıra Vergi ve SGK borcu da yaklaşık 2 Milyon TL. Pandemi sürecinde ödenmeyen vergi ve SGK borcu ağustos ayına ötelenmişti. Şuanki tabloda 2 Milyon 346 bin TL futbolcu alacağı, yaklaşık 2 Milyon vergi ve SGK borcu ile birlikte toplam 4 milyon 346 bin TL gibi bir rakam ortayas çıkıyor. Bu rakamın daha da artması söz konusu. Sakaryaspor’da borçlar konusunda yönetimin net rakamları kısa sürede kamuyouna açıklaması bekleniyor.     

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2020, 12:51
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçek Sporsever.
Gerçek Sporsever. - 4 ay Önce

Kapatın şu kulubude bu futbol konusunuda yazık harcanan bu paralara, bu paranın milyonda birini diğer spor branşlarına ayırsalar sakaryada spor yapmayan genç kalmaz. Bu konuda sorumluluğu olan kim varsa Allah akıl fikir versin. Saygılarımla.

SIRADAKİ HABER