‘İstifa etmediğim sürece beni kimse gönderemez’’

İbrahim Nalbant uzun süren sessizliğini bozdu. Başkan Nalbant, görevi bırakacak iddialarına şöyle cevap verdi: “Başkanlığı bırak verdiğin çeklerin bir kısmını ödeyelim dediler.

‘İstifa etmediğim sürece  beni kimse gönderemez’’

Kabul etmedim. Ben istifa etmediğim sürece beni kimse bu kulüpten gönderemez!”    

9.5 MİLYON ÖDENDİ
Sakaryaspor Kulüp Başkanı İbrahim Nalbant, uzun süren sessizliğini bozdu. Transfer sürecinde yaşananları değerlendiren Nalbant, “Göreve gelmeden önce transferin 5 Milyon TL’ye açılacağını söylemiştik. Ancak transferin açılma sürecinde bu rakam 9.5 Milyona dayandı. Futbolcu alacaklarının faizleri, Vergi ve SGK ödemeleri, Ferhat Kaya, İlyas Çakmak ve bir menajerin dosyası ortaya çıktı ve 9.5 Milyona transfer açıldı” dedi. 

OCAK’TA YİNE KAPANACAK
 Sakaryaspor’un ocak ayında transfer tahtasının tekrar kapanacağını söyleyen Nalbant, “Ferhat Yazgan, Dilaver Güçlü, Zahit Fındık gibi geçen sezondan alacağı olan oyuncuların dosyaları ocak ayında kulübe ulaşacak. Ayrıca Ramazan Sal’ın kulüpte sözleşmesi devam ediyor. Ramazan Sal’a 900 bin TL ödedik. 500 bin TL’lik bir dosyası daha gelecek. Ferhat Yazgan’ın 1 Milyon 350 bin TL’lik dosyası bulunuyor” dedi. 

9 MİLYONLUK TAKIMIZ 
Başkan İbrahim Nalbant bu sezon takımın maliyetini 9 Milyon olarak açıkladı. Nalbant, “18 transfer yaptık. 9 oyuncu ile sadece maçbaşına sözleşme yapıldı. Diğer oyuncular ile %50 peşinat %50 maçbaşı olarak anlaştık. Maçbaşına anlaştığımız futbolcular fazla olduğu için sezon sonunda bizim takıma 7.5 Milyon TL gibi bir para ödememiz olacak. Aydın Yılmaz ile 650 bin TL’ye anlaşıldı. 150 bin peşin, geri kalanı maçbaşı olarak sözleşme yapıldı” dedi. 

ÖDEMELERİ YAPACAĞIZ
Takıma yapılacak ödemeler konusunda konuşan Nalbant, “Maddi yönden kötüyüz, Bir önceki senenin borçlarını ödedik. Takıma ilk etapta 1.5 Milyon ödeme yapmamız gerekiyor. Bu ödemeyi de ay sonuna kadar yapmayı planlıyorum. Kaynak konusunda bir yerden beklentimiz var. Büyük ölçüde bu olacak. Ocak ayında devre arasına girdiğimizde oyuncuları borcumuz olmayacak. Bununla ilgili çalışıyorum” dedi. 

BEN İSTERSEM BIRAKIRIM 
Başkan Nalbant, “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna şöyle cevap verdi: “Şu an öyle bir düşüncem yok. Ancak ben egolu biri değilim. Maddi açıdan bu işi yapamayacağımı gördüğüm an, kulübün önünü açarım. Başkanlığı bırakamam istendi. Başkanlığı bırak verdiğin çeklerin bir kısmını ödeyelim dediler. Kabul etmedim. Ben istifa etmediğim sürece beni kimse bu kulüpten gönderemez!”   Erdem YILDIRIM

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 11:22
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER