Kaptan Oğuz’dan mesaj var

Kaptan Oğuz Çalışkan, üst üste alınan üç galibiyet ve kongrenin takımda tüm havayı değiştirdiğini söyledi. Kaptan Oğuz, ilk yarıyı play-off hattında bitirebileceklerinin altını çizerek “Hedefimiz devre arasına kadar kalan 5 maçta en yüksek puanı almak” dedi.

Kaptan Oğuz’dan mesaj var

SONUÇ ÖNEMLİYDİ

Sakaryaspor’da kaptan Oğuz Çalışkan, Karabükspor önünde alınan farklı galibiyetin moral açısından iyi olduğunu söyledi. Kaptan Oğuz, “Maçı farklı kazandık ancak istediğimiz oyunu oynadığımız söylenemez. Özellikle ilk yarıda iyi değildik. Artık sonuç önemli. Böyle takımlara karşı hep zorlandık. O nedenle aldığımız galibiyet önemliydi. Takım olarak da iki maçtır bir değişim içindeyiz. Çift forvet oynuyoruz. Buna alışma çalışması var. Her maç böyle oynanmaz ama bu sistemin bazı eksikleri olsa da gol atma konusunda bize olumlu döndüğünü görüyoruz” dedi.

EYÜP ZOR OLACAK

Eyüpspor ile sahalarında oynayacakları zorlu bir maç olduğunu ifade eden başarılı file bekçisi, bu müsabakanın da kolay geçmeyeceğini söyledi. Kaptan Oğuz, “İçeride puan kaybına tahammülümüz olmayan bir müsabaka. Rakibimizde Van deplasmanında kazanarak bize moralli gelecek. Bu maçta kimse kolay galibiyet beklemesin. Biz güle oynaya maç kazanamayız. Böyle beklentiden uzaklaşmak lazım. Her gün futbolun üstüne koyarak gelen bir takımız. Ben bundan dolayı çok mutluyum” dedi.

22 PUAN HEDEFİ KOYMUŞTUK

Kaptan Oğuz Çalışkan, son üç haftada alınan galibiyet serisinin ve gerçekleştirilen kongrenin takımda tüm havayı değiştirdiğini söyledi. Kaptan Oğuz, “Takım arkadaşlarımızla birlikte 3 hafta önce kalan 8 maçta 7 galibiyet 1 beraberlikle devre arasına girmeyi konuşmuştuk. Bu hedefin ilk üç maçını kayıpsız olarak geçtik. Şimdi kalan 5 maçı en az puan kaybı hatta kayıpsız olarak geçerek devre arasına girmeyi istiyoruz “dedi.

ZORLU MAÇLAR

 Kalan 5 haftada zorlu rakiplerin kendilerini beklediğini ifade eden kaptan Oğuz Çalışkan, “Eyüpspor maçı sonrasında Bodrumspor ve Kastamonuspor deplasmanları bizleri bekliyor. Ben Bodrumspor maçının daha zor geçeceğini düşünüyorum. Sahasının konumu nedeniyle böyle bir düşüncem var. Ancak hiçbir bahaneye gerek duymadan kazanmaya devam edeceğiz”  ifadesini kullandı.

PLAY-OFF’TA OLURUZ

Sakaryaspor olarak hedeflerinin ilk olarak play-off olduğunu söyleyen Oğuz Çalışkan, bunu da başaracak kadrolarının olduğun söyledi. Oğuz Çalışkan sözlerini şöyle tamamladı:  “Biz kazanmaya başladıkça zirveyle aradaki puan farkı da azalmaya başladı. Kalan 5 maçı kayıpsız geçelim ligin ikinci yarısı öncesinde grupta tüm dengelerin değişeceğini düşünüyorum. Bu takım play-off sıralamasında yerini bulur. Devre arasında kadroyla ilgili yapılacak takviyelerinde ikinci yarı öncesinde önemli hamleler olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.      Şenol ÇİVİCİK

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER