Kaptan Oğuz’dan şampiyonluk mesajı

Kaptan Oğuz Çalışkan, ligdeki 12 haftayı değerlendirdi. Lige iyi başlamadıklarını ancak son üç haftanın güzel geçtiğini belirten Oğuz, “Sakaryaspor’un hedefi her zaman şampiyonluk. Bizde takım olarak buna inanıyoruz” dedi.

Kaptan Oğuz’dan şampiyonluk mesajı

sakaryayenihaber.com-Şenol ÇİVİCİK

ÖZGÜVEN KAYBI OLDU

Sakaryaspor’un kaptanı Oğuz Çalışkan, ilk 9 haftalık periyodu değerlendirirken iyi başladıkları sezonun kalan kısmında beklentilerin çok altında kaldıklarını söyledi. Kaptan, “Lige kötü başlamadık ancak yeni takım, yeni oyun yeni hoca yeni oluşumun zorluğunu çektik.  Konya ve Eyüpspor maçlarıyla lige 4 puanla başladık. Sonra duraklama dönemi. Bu dönemde arka arkaya alınan beraberlikler. Hedefe oynayan takım üst üste berabere kalmaz. Böyle olunca fark açıldı. Özgüven kaybı oldu. İstediklerimizi yapamamaya başladık. Şapkamızı önümüze koyup düşündük. Herkesin düşüncesi aynıydı ama saha içi problemimiz vardı. Bunun sonunda ağır bir Bodrum mağlubiyeti geldi. Maçın ardından İsmail hoca ayrıldı” ifadesini kullandı.

DAHA FAZLA İSTEYECEĞİZ

Bazen kan değişikliklerinin takıma olumlu döneceğini yeni bir hocanın yeni bir hedef olduğunu ve  Teknik Sorumlu Murat Balaban’la birlikte yeni bir sayfa açtıklarını belirten Kaptan Oğuz, “Hocayla iyi bir çıkış yakaladık. 3’te 3 ile hava yakalamışken benimle başlayan ve ardından 10 kişinin hasta olması ile süren dönem geldi. Maçlarımız ertelendi. Hastalık geçtiğinde geri dönüş nasıl olacak. Bakacağız” dedi. Ligde herkesin birbirini yenebildiğini söyleyen deneyimle file bekçisi, “Burası 2.Lig. Her sonuç alınır. Biz rakipten fazla istemezse işimiz kolay değil. Takımızda 28 kişilik kadro var. Eksik diye bir yok. Kimse kimseyi aratmıyor. Sadece tek olan fazla istemekten geçiyor. Bizde onu son üç maç yaptık. Yapmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

KARİYERİMİN MAÇI…

Sakaryaspor’da üçüncü sezonunu geçiren ve bu süreçte 70’den fazla maç oynadığını belirten Oğuz Çalışkan, “Bu sezon bir lig maçı kaçırdım. Sakaryaspor formasıyla 70’ten fazla maç oynadım. Üç sezonda birkaç müsabaka dışında hep iyi oynadım. Sezon başlarında geç form tutuyorum. Ancak bunun aksine bu sezona iyi başladım. Tabi Bodrumspor maçına kadar. Çok gol yediğim maçlar oldu ama Bodrusmspor karşılaşması kariyerimde en çok gol yediğin maç olarak hafızama kazındı. Böyle kötü maçlar olabiliyor. Önemli olan bu durumdan en hasarsız şekilde kurtulmak. Bende öyle yapacağım. Ligde çok uzun maraton var. Kendimi onlara hazır tutmam lazım” dedi.

6-7 TAKIM VAR

Sakaryaspor’da takım olarak hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ve asla bir hedeften sapma olmadığının altını çizen Oğuz, “Bizim buraya toplanma amacımız bu. En kötü anımızda şampiyon olacağımızı düşünürken, şimdi işler iyi giderken çok daha iyi olur. Maç yapamıyoruz ve bu sürede rakibimiz kazandıkça bir psikolojik baskı olacak. Puan kaybederse bu sefer baskıyı onlar hissedecek” dedi. Grubun şekillenmeye başladığını ifade eden Kaptan, Play-Off potasındaki 6-7 takım kopmaya başladı. Puan farkı 9 olsa da 25 hafta var. Grupta her şey olabilir. Seri yaparsak her şey değişebilir” ifadesini kullandı. Kaptan Oğuz Çalışkan, grupta Bodrumspor maçı dışında Tarsus İdmanyurdu karşısında çok zorlandığını söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 16:58
banner3
YORUM EKLE