Kobaş resmen Olimpiyatlarda! “Gurur duyduk”

Sakaryalı Karate Hakemi Uğur Kobaş’ın 2020 Tokyo Olimpiyatlarında görev alacak olması resmen açıklandı. Kobaş’ı Paris’te yalnız bırakmayan Yaşar Zımba ve Cevat Ekşi de “Gurur Duyduk” açıklaması yaptı 

Kobaş resmen Olimpiyatlarda! “Gurur duyduk”

2020 Tokyo Yaz Olimpiyatlarında görev alacak olan karate hakemleri, Dünya Karate Federasyonu tarafından Fransa’nın başkenti Paris’te açıklandı. Sakaryakarate antrenörü ve dünya hakemi Uğur Kobaş’ın da adı olimpiyatlara gidecek hakemler arasında resmen açıklandı. Kobaş, Olimpiyatlarda karate branşında görev alacak ilk Türk hakem olarak tarihe geçecek. 
Resmi açıklamanın yapıldığı Paris’te Uğur Kobaş’ı Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Yaşar Zımba ve başkanvekili Cevat Ekşi de yalnız bırakmadı. 
Cevat Ekşi, kayınbabasının Cenazesi dolayısıyla Cumartesi gecesi yurda dönerken, ASKF başkanı Yaşar Zımba, olimpiyat puanlama maçlarını seyretmek için Paris’te kaldı. Yaşar Zımba ve Uğur Kobaş Milli takım kafilesi ile Pazartesi yurda dönecekler. 
Yaşar Zımba ve Cevat Ekşi; “Artık Uğur Kobaş’u anlatmak için söz bulamıyoruz! Olimpiyat kotası alan ilk Türk karate hakemi olan Uğur Kobaş ve Olimpiyat puanlama maçlarına çıkan milli takımımız ile Paris’te gurur duyduk.  Başarının mimarları başta Federasyon başkanı Esat Delihasan, inşallah Olimpiyat hakemi olacak Uğur Kobaş, teknik heyet ve sporcularımızı kutluyoruz. Olimpiyat yolunda Uğur Kobaş ve Milli takıma başarılar diliyoruz” açıklamasını yaptılar. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Engin Akdoğdu
Engin Akdoğdu - 10 ay Önce

Tek kelime ile MUHTEŞEM.

SIRADAKİ HABER