Kongre iptal… Gözler Sakaryaspor’da

Siyasi partilerin kongrelerini ertelemesinin ardından Trabzonspor ve Galatasaray’ın da Aralık ayındaki genel kurulu ertelendi. Şimdi gözler Sakaryaspor kongresine çevrildi. Yeşil-Siyahlıların 5 Aralık’taki kongreyi yapması de bir hayli zor.

Kongre iptal… Gözler Sakaryaspor’da

sakaryayenihaber-Erdem YILDIRIM

Koronavirüs salgını nedeniyle tedbirler arttırılırken kongrelerde bir bir ertleniyor. Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Aralık ayında yapmayı planladığı tüm kongreleri erteledi. Bir erteleme haberide bugün Trabzonspor ve Galatasaray’dan geldi. İstanbul DHA’dan Serhan Türk’ün haberine göre sarı-kırmızılı kulübün kongresi yapılmayacak.

İŞTE O HABER

Galatasaray Kulübü, aralık ayında yapılması için başvurduğu olağanüstü genel kurulunu gerçekleştiremeyecek. 19-26 Aralık tarihlerinde genel kurulu olağanüstü seçim için toplamak isteyen sarı-kırmızılılar, kovid-19 salgını nedeniyle bunu yapamayacak. İçişleri Bakanlığı'nın bünyesinde oluşturulan COVID-19 Bilimsel Danışma Kurulu, fiziksel mesafenin korunmasının zor olacağı sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler veya kooperatiflerin geniş katılımlı toplantılarının yapılmamasını ve ileri tarihe ertelenmesini önermişti. 1 Aralık 2020 olan bu tarihin 28 Şubat 2021'e uzatılacağı öğrenildi. Bu tarihe kadar genel kurulların toplanmasına izin verilmeyeceği, pandeminin seyrine göre bu konuda tekrar karar alınacağı öğrenildi. Valililklerin, İçişleri Bakanlığı'ndan gelen bu tebligatı Galatasaray Yönetimi'ne yakın zamanda dernekler Masası aracılığıyla göndermesi ve kulübün de bunu resmi olarak açıklaması bekleniyor. Galatasaray'dan olağan kongre zamanı ise Mayıs 2021.

TRABZONSPOR’DA ERTLEDİ

Trabzonspor Kulübü, aralık ayında yapılması planlanan Olağan Genel Kurulu'nun, İçişleri Bakanlığı'nın corona virüsü tedbirlerini içeren genelgesine istinaden ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

GÖZLER SAKARYASPOR KONGRESİNDE

Koronavirüs salgınında vaka sayısı her geçen gün artarken dünya için 3’ncü dalga uyarısı yapılıyor. Sakaryaspor’un 28 Kasım olarak belirlenen olağanüstü genel kurul tarihi 5 Aralık olarak değiştirilmişti. Galatasaray kongresinin de ertelenmesiyle Sakaryaspor’da da kongrenin 5 Aralık’ta yapılma ihtimali bir hayli zora girdi. İçişleri Bakanlığı’nın kongrelerin yapılmasını 1 Aralık’a kadar yasaklayan genelgeyi 28 Şubat 2021’e kadar uzatması kesin gözüküyor.

 
 
 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 09:16
banner3
YORUM EKLE