KONGRE KARIŞTI, ADAYLIKTAN ÇEKİLDİLER

Sakaryaspor’da olağanüstü genel kurul çıkan tatsız olaylar nedeniyle iki adayın çekilmesiyle iptal oldu.

KONGRE KARIŞTI, ADAYLIKTAN ÇEKİLDİLER

Sakaryaspor’da olağanüstü genel kurulun ikinci toplantısında istenmeyen görüntüler yaşandı. Tarihinin en kalabalık kongresini yapan Sakaryaspor’da genel kurul divanı Muammer Güneş başkanlığında Yasin Darcan ve Batuhan Severcan’dan oluştu. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve konuşmaların ardından Divan Kurulu’na Cumhur Genç ve İbrahim Nalbant adaylık listesini sundu.

YÜCE KATILDI

Kongreye Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Sakaryaspor’un eski başkanları, spor ve siyaset camiasından çok sayıda isim kongreye katıldı.

KONGRE KARIŞTI

İki adayın yarışacağı kongre için Divan Kurulu’na seçimin açık oylama ile yapılması önergesi sunuldu. Bu önerge delegeler tarafından kabul edilince başkan adayı İbrahim Nalbant ve ekibinden yoğun itiraz geldi. Gerginliğin üst seviyeye çıktığı kongrede polisin araya girmesiyle olaylar yatıştırıldı.

ADAYLAR ÇEKİLDİ

Açık oylama talebinin kabul edilmesiyle ilk olarak İbrahim Nalbant adaylığını çektiğini açıkladı. Diğer Başkan Başkan Adayı Cumhur Genç konuşma yapmak üzere kürsüye çıktı. Genç konuşmasında; “Biz hayatımız boyunca buradaki herkes gibi onurlu yaşamış insanlarız. Buraya onurumuzla geldik. Allah nasip ederse onurumuzla ayrılacağız. Sakaryaspor bir olgudur. Kimseden icazet almaz. Ekrem Yüce dün gece beni aradı 'seçimden çekil' dedi. Biz 'yarın kongrede aday olacağız' dedik. Bugün yine aracılar yollandı çekilmemiz için ama biz çekilmedik. Buraya kadar gelebildik. Keşke seçim olsaydı. Farkı herkes görseydi. 'Seçimi alacağız' dedik. Nitekim de aldık. Sakaryaspor yönetimi kimseden icazet almaz. Bunu da göstermiş olduk. Siyasi iradenin bizi desteklemediği bir ortamda burada durmamız Sakaryaspor’a ihanettir. Adaylıktan çekiliyoruz. Bizler yine de işi Büyükşehir'e, siyasilere emanet ediyoruz. Adaylar'dan çekiliyoruz" diyerek adaylıktan çekildiğini açıkladı.


 
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE