Kongre ne zaman yapılacak? Vali Kaldırım cevapladı...

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, ertelenen Sakaryaspor kongresinin ne zaman yapılacağı ile ilgili sorulara cevap verdi.

Kongre ne zaman yapılacak? Vali Kaldırım cevapladı...

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İlişkileri Genel Müdürlüğü, Kovid-19 salgının devam etmesi nedeniyle derneklerin beyanname ve bildirimlerinin verilmesi ile genel kurul toplantılarının ertelenmesine ilişkin süre 28 Şubat 2021 tarihine kadar uzatıldı. Bu kapsamda ertelenen dernek genel kurul toplantıları 28 Şubat 2021 tarihinden sonra 30 gün içerisinde yapılmasına, 2019 yılına ait verilmemiş beyanname bildirimlerinin de aynı tarihe kadar verilmesine karar verildi. 

Sakaryaspor’da 5 Aralık olarak açıklanan olğanüstü genel kurul yeni genelge ile resmen ertelenmiş oldu.

İSTİSNA OLUR MU?

Kongrenin ertelenmesi sonucu nasıl bir süreç işleyeceği ise merak konusu oldu. Taraftarların en merak ettiği konusu ise kongrenin ne zaman yapılacağı. Konuyla ilgili olarak Yenihaber muhabiri Azim Çelik, Vali Çetin oktay Kaldırım'a "Sakaryaspor kongresi için bir istisna olacak mı?" sorusunu yöneltti. Vali Kaldırım soruya, "Bakanlık kararıyla bütün kongreler ertelendi. Bizim bu konuda istisna yapma yetkimiz yok" şeklinde cevapladı.

Vali Kaldırım, yaptığı açıklamayla kongrenin yapılıp yapılmayacağı tartışmalarına son noktayı koymuş oldu.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çeşme Meydanı Esnafı
Çeşme Meydanı Esnafı - 2 ay Önce

ALLAH İYİLİĞİNİZİ VERSİN EDİTÖR :) BAKAN YOK DİYECEK VALİ VARMI DİYECEKTİ :) OLSUN YİNE DE NEDENSİZ BİR ŞEKİLDE HABERE TIKLADIM :)