Kongre sessizliği 

Sakaryaspor’da olağan genel kurula 3 gün kaldı. Yeşil-Siyahlı kulüpte kongre öncesinde sessizlik hakim. Bu şartlarda kongrenin 16 Ağustos’a ertelenmesine kesin gözüyle bakılıyor. 

Kongre sessizliği 

Koronavirüs salgını nedeniyle mayıs ayında yapılamayan olağan genel kurul 9 Ağustos Pazar günü Rüstemler Tesisleri’nde gerçekleşecek. Genel kurula kısa bir zaman kala Sakaryaspor’da yaprak kımıldamıyor. Başkan Cumhur Genç geçtiğimiz hafta yaptığı basın toplantısında aday olmayacağını kamuoyuna açıkladı. Sakaryaspor’da henüz adaylığını açıklayan olmadı. Transferin kapalı olması, futbolcu borçları, Vergi ve SGK borçları nedeniyle gelecek olan yönetimi zorlu bir süreç bekliyor. 
ÇOĞUNLUK SAĞLANIR MI?
6 Kasım’da yapılan kongrede Sakaryaspor’un 904 üytesi bulunuyordu. Cumhur Genç başkanlığındaki yönetim koronavirüs salgını öncesinde başlattığı üyelik kampanyasından yaklaşık 150 üye yapabildi. Üye sayısı 1000’in üzerine çıkarken net rakam henüz açıklanmadı. Genel kurulun yapılabilmesi için 500’ün üzerinde üyenin kongreye katılması gerekiyor. Şuanki tabloda 9 Ağustos’ta yapılacak olan kongrede bu rakamın yakalanması bir hayli zor. Genel kurulun 16 Ağustos’a ertelenmesine kesin gözüyle bakılıyor. 
Erdem YILDIRIM
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER